Dortmund - Mohuč 2:1Aubameyang dvěma góly vystřelil Borussii vítězství

Berlín

Fotbalisté Wolfsburgu vstoupili do německé ligy výhrou 2:0 v Augsburgu, Dortmund začal domácím vítězstvím 2:1 nad Mohučí, které zařídil dvěma góly Pierre-Emerick Aubameyang. Oba očekávaní největší soupeři Bayernu Mnichov v boji o titul tak na úvod nezaváhali. Naopak Schalke překvapivě prohrálo 0:1 ve Frankfurtu.

Dortmundský Pierre-Emerick Aubameyang dvakrát metal salta na olsavu gólu.

Wolfsburg udeřil poprvé ve 35. minutě, kdy odražený míč napálil do branky Didavi. Vítězství pojistil až minutu před koncem Rodríguez z přímého kopu.

V Dortmundu se Aubameyang nejprve prosadil hlavou po centru posily Schürrleho. V poslední minutě pak reprezentant Gabonu proměnil i pokutový kop. Mohuč v nastavení alespoň snížila.

Hamburk doma remizoval 1:1 s Ingolstadtem, když neudržel vedení. To mu ve 30. minutě zajistil Wood, kterému asistoval dlouhým výkopem brankář Adler. Rakouský reprezentant Hinterseer však deset minut před koncem zařídil remízu.

Zápas mezi Kolínem a Darmstadtem byl na chvíli přerušen kvůli bouřce. Brzy se však pokračovalo a domácí zvítězili 2:0.