Německo

Fotbalový kousek, který ohromil Němce. V amatérské lize padl gól z říše snů

21. září 2016 17:16 - Hof

Takové pumelici lze jen uznale zatleskat. A je jedno, kterému týmu zrovna fandíte. Čtyřiadvacetiletý Ilir Azemi hájící barvy Fürthu nadchl fanoušky v Bavorské regionální lize úchvatnou trefou, za níž by se nemusely stydět ani ty největší hvězdy světového fotbalu.

V zápase mezi domácím Hofem a rezervou Fürthu se jako první zapsal do střelecké listiny bývalý hráč Slovácka Martin Holek. Na trefu vytáhlého českého útočníka však rychle a hodně razantním způsobem odpověděl zmiňovaný Azemi.

Rodák z Prištiny, jenž okusil v dresu Fürthu i bundesligu, si v 15. minutě zpracoval na prsa dlouhý nákop, a rovnou ze vzduchu napálil z otočky balón přímo na soupeřovu bránu.

Rána to byla překvapivá a navíc velmi přesná. Gólman Hofu se při ní téměř ani nepohnul. Pouze se smutně ohlédl za sebe, jak míč končí v jeho síti.

Hosty pozoruhodný zásah řádně nabudil a v druhém poločase dokonali obrat zásluhou Danhofa. Díky vítězství 2:1 poskočil záložní tým Fürthu na sedmou příčku tabulky, Hof zůstal poslední.