Schalke - Mönchengladbach 4:0Tým z Gelsenkirchenu poprvé bodoval a už není poslední

Gelsenkirchen

Fotbalisté Schalke v šestém kole německé ligy poprvé bodovali. Borussii Mönchengladbach porazili díky třem slepeným brankám z rozmezí 52. a 58. minuty 4:0. Celek z Gelsenkirchenu se tak posunul z posledního místa na barážovou šestnáctou pozici. Mönchengladbach potvrdil, že se mu na hřištích soupeřů nedaří: zvítězil pouze v jednom z posledních 14 utkání.

Záložník Schalke Nabil Bentaleb.

Schalke si všechny čtyři trefy nechalo na druhý poločas. V 52. minutě fauloval Traoré ve vápně Choupo-Motinga, který se sám ujal exekuce pokutového kopu a byl úspěšný. O čtyři minuty později oslavil Embolo svůj první ligový gól v dresu Schalke, kam v létě přestoupil z Basileje.

V demolici soupeře pokračoval vzápětí Goretzka, jenž se poprvé v kariéře dokázal prosadit v dvou zápasech po sobě. Střelecký účet uzavřel devatenáctiletý Embolo druhou trefou v utkání, ke které mu dopomohl špatnou rozehrávkou Christensen.

Německá fotbalová liga - 6. kolo:
Wolfsburg - Mohuč 0:0,
Schalke - Mönchengladbach 4:0 (56. a 83. Embolo, 52. Choupo-Moting z pen., 58. Goretzka).