Dortmund - Hertha 1:1Hertha bez Daridy remizovala v německé lize v Dortmundu

Fotbalisté Herthy Berlín remizovali v německé lize na hřišti Dortmundu 1:1 a v tabulce se před víkendovými zápasy udrželi na druhém místě. Na vedoucí Bayern Mnichov ztrácejí dva body. Borussia, která udržela domácí neporazitelnost v 25. zápase v řadě, zůstala třetí, po dohrání 7. kola ale mohou oba týmy klesnout.

Dortmundský Pierre-Emmerick Aubameyang během utkání s Herthou.

Hertha, které především v prvním poločase citelně chyběl zraněný český reprezentant Vladimír Darida, nakročila v 51. minutě k vítězství gólem Stockera. Domácí, v jejichž mužstvu musel trenér Tuchel kvůli rozsáhlé marodce postavit do základní sestavy řadu nezkušených mladíků, se dlouho nemohli prosadit.

Trápení Dortmundu, který poslal na hřiště třetí nejmladší základní jedenáctku v historii bundesligy s průměrným věkem hráčů 22 let a 337 dní, neukončila v 77. minutě ani nařízená penalta za hru rukou v pokutovém území. Aubameyang trefil jen brankáře, o tři minuty později ale své selhání napravil a šestým gólem v sezoně odvrátil hrozící první domácí porážku po roce a půl.