Hertha - Mönchengladbach 3:0Kalou hattrickem poslal Herthu na třetí místo

Berlín

Fotbalisté Herthy Berlín díky hattricku Salomona Kaloua zdolali v předehrávce 10. bundesligového kola 3:0 Mönchengladbach. Tým z hlavního města, jemuž chybí zraněný záložník Vladimír Darida, se před víkendovými zápasy posunul na třetí místo tabulky.

Salomon Kalou z Herthy po jednom z gólů proti Mönchengladbachu.

Bývalý hráč Chelsea Kalou zazářil při teprve třetím startu v sezoně. Jednatřicetiletý útočník z Pobřeží slonoviny se dlouho nemohl koncentrovat na fotbal po srpnových úmrtích otce a tety, dnes se ale předvedl ve své někdejší formě.

Skóroval v 18., 33. a nakonec i 84. minutě a prakticky sám rozhodl o šesté výhře Herthy v sezoně. Domácí tým hrál dlouhou přesilovku, poté co se ve 39. minutě vyfauloval mistr světa Christoph Kramer z Borussie. Mönchengladbach nedal gól v pátém ligovém utkání za sebou.