Freiburg - Lipsko 1:4Lipsko nezaváhalo ani ve Freiburgu a vede bundesligu o šest bodů

Fotbalisté Lipska vedou bundesligu už o šest bodů před favority z mnichovského Bayernu. Nováček zvítězil v předehrávce 12. kola ve Freiburgu jednoznačně 4:1 a dál prochází soutěží bez porážky. Dva góly dal Timo Werner, který se tak se sedmi zásahy vyrovnal na třetím místě střelecké tabulky věhlasnému Robertovi Lewandowskému z Bayernu.

Fotbalisté Lipska Timo Werner a Emil Forsberg (vlevo) se radují z gólu v duelu s Freiburgem.

Čtyři branky padly už v prvním poločase. Stav se změnil hned v druhé minutě, kdy se parádní ránou z 30 metrů trefil do šibenice Keita. Domácí sice po čtvrthodině vyrovnali, ale rychlonohý Werner pak dostal dvakrát přihrávku za obránce a v obou případech si poradil.

V závěru utkání pak ještě zvýraznil sedmé lipské vítězství v řadě Sabitzer. Freiburg prohrál třetí zápas za sebou a dostal v nich celkem 11 gólů.

Německá fotbalová liga - 12. kolo:
Freiburg - Lipsko 1:4 (15. Niederlechner - 21. a 35. Werner, 2. Keita, 79. Sabitzer).