Schalke - Leverkusen 0:1Leverkusen porazil oslabené Schalke až v závěru

Berlín

Fotbalisté Leverkusenu zvítězil ve 14. kole německé ligy na hřišti Schalke 1:0. Jediný gól zápasu vstřelil Stefan Kiessling až v 89. minutě, ačkoliv domácí už od 4. minuty hráli bez vyloučeného brazilského stopera Nalda. Pro hosty to byl první úspěch po třech zápasech bez výhry.

Nalda krátce po úvodním hvizdu dostala do potíží nepřesná zpětná přihrávka od Seada Kolašinace. U míče byl rychleji útočník Bayeru Javier Hernández a Naldo unikajícího soupeře před vápnem fauloval.

Jeho červená karta za zmaření gólové příležitosti byla nejrychlejším vyloučením hráče Schalke v bundesligové historii. Dosavadním držitelem nežádoucího prvenství byl nizozemský útočník Youri Mulder, jenž hřiště opustil v 7. minutě v roce 1998.

Schalke navzdory oslabení předvedlo solidní výkon a početní výhodu Leverkusen využil až v úplném závěru po chybě v obraně domácích. Po standardní situaci se Kiessling ocitl osamocený před brankou, hlavičkou dal první gól v sezoně a poslal svůj tým na osmé místo tabulky.