Rubriky:

Německo

Časovka Simoniho vedení na Giru neohrozila

25. května 2003 18:07 - BOLZANO

Španěl Aitor Gonzalez vyhrál patnáctou etapu cyklistického Gira d'Italia, kterou byla časovka na 42,5 kilometru z Merana do Bolzana. Druhý skončil se ztrátou 51 sekund Švéd Magnus Backstedt a třetí Ukrajinec Sergej Gončar. Růžový trikot vedoucího jezdce průběžného pořadí udržel Ital Gilberto Simoni, který dojel sedmý.

 

ČTK

Trasa závodu vedla převážně rovinatým terénem, až deset kilometrů před cílem čekalo cyklisty 10% stoupání. Otázkou bylo, zda se dnes na Simoniho dotáhne jeho krajan a celkově druhý Stefano Garzelli. Simoniho od něj před startem časovky dělila minuta a 19 sekund.

Jenže Garzelli neměl svůj den, zatímco Simoni se s časovkou vypořádal dobře. Před závěrečným stoupáním ztrácel prvně jmenovaný na svého krajana a celkového lídra více než půl minuty. Simoni skončil sedmý a zvýšil svůj náskok v čele průběžné klasifikace už na téměř dvě minuty.

Popovyč se posunul na třetí místo

Časovka měla také rozhodnout o tom, kdo bude celkově třetí. Před startem držel bronzovou příčku Ital Andrea Noe, ale od čtvrtého Ukrajince Jaroslava Popovyče jej dělilo jen 30 sekund. Vynikající časovkář Raimondas Rumšas z Lotyšska byl pátý s odstupem další minuty.

Nejlépe si nakonec vedl Popovyč, který skončil šestý a probojoval se celkově na třetí místo. Rumšas měl smůlu a musel měnit kolo, kvůli čemuž ztratil naději na lepší umístění. Noe ztrácel v cíli na vítěze více než tři minuty a o téměř dvě prohrál s Popovyčem.

Svorada sebral skalp Noemu i Pantanimu

Překvapivě dobře se dařilo českému jezdci Jánu Svoradovi, který skončil s tříminutovým odstupem jedenadvacátý. Porazil mimo jiné dosud celkově třetího Noeho a také Marka Pantaniho.

"Neměl jsem za úkol jet časovku naplno a vydat se ze všech sil, proto je pro okolí překvapením, že jsem skončil čtvrtý z týmu. Možná mi trošku pomohlo, že zprvu moc nefoukalo," řekl v cíli spokojený Svorada spolupracovníkovi ČTK. "Škoda, že se tolik nevedlo těm nejlepším z naší stáje," dodal.

Výsledky - 15. etapa
časovka Merano - Bolzano, 42,5 km
1. A. Gonzalez (Šp.) 54:33 min
2. Backstedt (Švéd.) -51 s 
3. Gončar (Ukr.) -1:22
4. Frigo (It.) -1:23
5. Bondarjev (Ukr.) -1:30
6. Popovyč (Ukr.) -1:36
7. Simoni (It.) -1:40
8. Kirchen (Luc.) -1:41
    Casar (Fr.)
10. Totschnig (Rak.) -1:52
...
21. Svorada (ČR) -3:05
Průběžné pořadí:
1. Simoni (It.) 66:41:52
2. Garzelli (It.) -1:58
3. Popovyč (Ukr.) - 4:05
4. Noe (It.) -5:16
5. Rumšas (Lot.) -6:11
...
107. Svorada  -1:53:15

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..