Leverkusen - Hertha 3:1Berlínští i s Daridou prohráli a jsou pátí

Leverkusen

Fotbalisté Herthy Berlín vstoupili do jarní části bundesligy porážkou 1:3 na hřišti Leverkusenu. Připsali si už třetí prohru z posledních čtyř zápasů a přišli po 17. kole o třetí místo v tabulce. Propadli se na pátou příčku, Leverkusen naopak poskočil na osmé místo. Český reprezentant Vladimír Darida odehrál za Herthu 82 minut.

Vladimír Darida (v bílém) během utkání Leverkusen - Hertha.

Leverkusen se ujal vedení šťastným gólem Omera Topraka, následně zvýšil Hakan Calhanoglu z penalty. Valentin Stocker sice ještě do poločasu snížil, ale po změně stran Hertha propásla šanci na vyrovnání. Tu největší měl Vedad Ibiševič, kterého skvěle vychytal brankář Bernd Leno. V závěru výhru domácích zpečetil druhým zásahem Calhanoglu.

Německá fotbalová liga - 17. kolo:
Leverkusen - Hertha Berlín 3:1 (36. z pen. a 88. Calhanoglu, 12. Toprak - 44. Stocker),
17:30 Mohuč - Kolín nad Rýnem.