Hamburk - Mönchengladbach 2:1Hamburk se zvedá, vyhrál podruhé v řadě

Berlín

Hamburk oplatil v německé fotbalové lize Mönchengladbachu porážku z poháru a vyhrál v lize podruhé za sebou. O vítězství 2:1 rozhodl deset minut před koncem americký útočník Bobby Wood. Pro Mönchengladbach se jedná o první porážku po pěti zápasech. Schalke porazilo Augsburg 3:0, dvakrát se trefil Guido Burgstaller. Jan Morávek Augsburgu pro zranění chyběl.

Hamburk musel vývoj zápasu otáčet, hosté se ujali vedení ve 23. minutě díky přesné hlavičce Andrease Christensena. Ještě do přestávky ale stejným způsobem vyrovnal Filip Kostič a v 80. minutě dokonal obrat svým pátým gólem v sezoně Wood. Hamburk tak oplatil Mönchengladbachu jedenáct dní starou porážku z německého poháru a druhou výhrou v řadě se bodově dotáhl na příčky zajišťující setrvání v soutěži.

Fotbalisté Schalke neměli větší problémy s Augsburgem, o svém vítězství rozhodli už v prvním poločase. Dvakrát se prosadil útočník Guido Burgstaller, třetí branku přidal Daniel Caligiuri.