Schalke - Lipsko 1:1Lipsko nevyužilo šanci, nestáhlo náskok Bayernu

Berlín

Fotbalisté Lipska nevyužili sobotního zaváhání Bayernu Mnichov ke stažení jeho náskoku v čele německé ligy. V 30. kole remizovali na hřišti Schalke 1:1 a na bavorský velkoklub ztrácejí z druhého místa znovu osm bodů.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Lipsko jen remizovalo, náskok Bayernu nestáhloVideo: sntv

Ve 14. minutě otevřel skóre hlavou Werner, který prožívá svoji nejlepší sezonu. Přímo se podílel už na 22 gólech Lipska: 17 jich dal a u pěti asistoval. Vzápětí mohl zvýšit Forsberg, Fährmannovu branku však těsně minul. Ihned po přestávce vyrovnal po Caligiuriho centru Huntelaar.

V druhém dnešním zápase Freiburg porazil 2:1 Leverkusen, o čemž rozhodl dvě minuty před koncem střídající Stenzel. Leverkusen potřetí v řadě nezvítězil a je až dvanáctý, Freiburg se posunul na pohárovou šestou pozici.