Rubriky:

Německo

Pavlenka má umetenou cestu. Německý konkurent už balí, Drobný ustupuje

28. června 2017 10:11 - Brémy

Prostor pro Jiřího Pavlenku ve Werderu Brémy je zcela volný. Přichází jako jasná jednička. Němec Felix Wiedwald, který hájil branku brémského celku v převážné části minulého ročníku fotbalové bundesligy, klub opouští. Jako příští působiště si podle všeho vybral druholigový Leeds. Český gólman tak má dokonale umetenou cestičku, z dalších konkurentů by ho nikdo neměl bezprostředně ohrožovat. Ani český zkušený matador Jaroslav Drobný, který v klubu zůstal.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Werder nebude Wiedwaldovi s odchodem dělat žádné problémy. Zájem o něj měly i další kluby - Nantes a PAOK, sám sedmadvacetiletý gólman si vybral Anglii, kam ho klub pustí za 500 000 eur.

„Byla to otázka dohody vhodné pro všechny strany," komentoval jeden z šéfů klubu Frank Baumann situaci, kdy byl Wiedwald srozuměn s tím, jak se věci mají.

„A Jiří teď dokonale doplní náš tým, předvedl už své kvality," poznamenal trenér Brém Alexander Nouri, pro něhož Wiedwald rozhodně nebyl oblíbencem a vytouženou jedničkou.

Tahle pozice teď může připadnout pětadvacetiletému českému brankáři. Samozřejmě ale stačí maličkost a může být vše jinak.

Vyprávět by o tom mohl Drobný, který měl být v Brémách v minulé sezóně jedničkou, jenže stačilo jedno vyloučení na konci minulého kalendářního roku, pak zdravotní problémy a Nouri už vše nechal na Wiedwaldovi, který ale míří pryč.

Zato sedmatřicetiletý Drobný zůstal i pro další sezónu. Ale dost možná bude spíše uvolňovat prostor pro talentovaného Michaela Zetterera (21), zatímco on by měl podle zvěstí z klubu ustoupit na post trojky.

Brémy ještě před pár lety patřily k absolutní německé špičce, v posledních sezónách zažívaly spíše horší časy. V minulém ročníku bundesligy skončily osmé.

vap, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..