Rubriky:

Německo

Bombový útok na fotbalisty Dortmundu? Nechtěl jsem zabíjet, tvrdil útočník, k činu se přiznal

8. ledna 2018 12:46 - Berlín

Vyfasuje doživotí? Muž obžalovaný z loňského bombového útoku na fotbalisty německé Borussie Dortmund se v pondělí u soudu k činu přiznal. Popírá ale, že by chtěl zabíjet, z čehož ho viní obžaloba. Cílem Němce ruského původu bylo zřejmě na útoku vydělat peníze.

 

Martin Meissner, ČTK/AP

"Hluboce lituji svého jednání," uvedl před dortmundským soudem Sergej W. Muž, který je obžalován z 28násobného pokusu o vraždu, také podle veřejnoprávní televize ARD řekl, že nálože připravil tak, že při jejich výbuchu nebylo možné očekávat zranění osob. Jenže skutečnost byla jiná a ke zranění osob došlo.

Fotbalisté Dortmundu 11. dubna vyrazili na večerní zápas čtvrtfinále Ligy mistrů s Monakem, když vedle jejich týmového autobusu explodovaly tři nálože. Zranění utrpěl španělský obránce Marc Bartra, který musel být se zlomenou paží operován, i jeden z policistů, který autobus doprovázel. Jak se později ukázalo, bylo velkým štěstím, že žádný z fotbalistů nepřišel o život. V bombách totiž byly kovové součástky, z nichž se jedna v autobuse zavrtala do opěrky pod hlavu.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..