Jak se dá ztratit vyhraný zápas? Dva Češi to poznali na vlastní kůži

Brémy/Praha

Jak se dá ztratit takřka vyhraný zápas v praxi ukázali fotbalisté Werderu Brémy v Německém poháru. Ve čtvrtfinále na půdě Leverkusenu vedli po osmi minutách 2:0, ale nakonec v prodloužení utkání ztratili a dostali čtyři góly. V brance poražených stál exslávista Jiří Pavlenka, v obraně pak hrál jeho krajan Theodor Gebre Selassie.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Werder Brémy vypadl z poháruVideo: sntv

Po osmi minutách to pro Werder vypadalo na večer snů. Vedení 2:0 na půdě favorita mohlo svádět k myšlenkám na senzaci. Jenže ta se nekonala. I když Pavlenka mezi tyčemi čaroval, nakonec čtyřikrát lovil míč ze své sítě.

Nejprve útočníci rozebrali defenzivní řadu Werderu a on inkasoval do prázdné branky, podruhé neměl nárok proti ráně do šibenice. V prodloužení pak Pavlenku soupeř propálil po hezké akci zblízka a podobně vyhlížela akce, kterou Leverkusen pečetil výhru.