Lipsko - Augsburg 2:0Lipsko je po domácí výhře nad Augsburgem druhé, Morávek hrál jen pár minut

Lipsko

Fotbalisté Lipska zvítězili v pátečním utkání 22. kola německé ligy 2:0 nad Augsburgem a na druhém místě tabulky vystřídali Leverkusen. Na vedoucí Bayern ztrácejí 15 bodů. Záložník Jan Morávek, který v minulém kole nastoupil v základní sestavě Augsburgu a pomohl k hladké výhře nad Frankfurtem, se tentokrát dostal na hřiště až tři minuty před koncem.

Jan Morávek v dresu Augsburgu.

Oba celky vytěžily z předchozích čtyř bundesligových zápasů shodně po sedmi bodech, ale vzájemný duel vyšel lépe loňským vicemistrům. Domácí tým se dostal do vedení v 17. minutě, kdy Poulsenův akrobatický pokus gólman Hitz jen vyrazil a míč následně poslal z malého vápna do sítě devatenáctiletý obránce Upamecano.

Tříbodový zisk pojistil Lipsku v druhé půli Keita tečovanou střelou z přímého kopu. Z podobné pozice pak ještě jeho spoluhráč Werner trefil břevno.