Dortmund - Frankfurt 3:2Batshuayi hrdinou Dortmundu, výhru vystřelil ve čtvrté minutě nastavení

Fotbalisté Dortmundu ve 26. kole německé ligy vyhráli 3:2 nad Frankfurtem, vítězný gól dal ve čtvrté minutě nastavení Michy Batshuayi. Po dvou předchozích remízách se Borussia vrátila na třetí místo tabulky před Leverkusen. Na druhé Schalke ztrácí jediný bod. Frankfurt naopak zůstal pátý tři body za Dortmundem.

Dortmundský fotbalista Michy Batshuayi (uprostřed) oslavuje se spoluhráči gól do sítě Frankfurtu.

Vestfálský celek v poslední čtvrthodině dvakrát ztratil vedení. Nejprve na vlastní gól Russe odpověděl Jovič, ale hned za dvě minuty vrátil domácím vedení Batshuayi. V poslední minutě hosté ale opět srovnali zásluhou Bluma.

Ani to však domácí nesrazilo, ihned se vrhli do útoku a ještě před závěrečným hvizdem se prosadili potřetí. Míč si ve vápně zpracoval Batshuayi a potvrdil, že je pro Dortmund skvělou náhradou za Aubameyanga, který přestoupil do Arsenalu. V devátém startu dal sedmou branku.

Německá fotbalová liga - 26. kolo:
Stuttgart - Lipsko 0:0
Dortmund - Eintracht Frankfurt 3:2 (77. a 90.+4 Batshuayi, 12. vlastní Russ - 75. Jovič, 90.+1 Blum)