Brémy - Köln 3:1Pavlenka vychytal Brémám další výhru a posun na 13. místo

Fotbalisté Werderu Brémy porazili v 26. kole německé ligy poslední celek tabulky Kolín nad Rýnem 3:1. Sami se od barážové šestnácté pozice vzdálili na pět bodů. Brankář Jiří Pavlenka i zadák Theodor Gebre Selassie odehráli za vítězný tým celý zápas.

V dešti se v 33. minutě jako první střelecky prosadil domácí stoper Miloš Veljkovič, který si po rohovém kopu počkal za chumlem hlavičkářů na přetažený centr. Kolín vyrovnal krátce po změně stran, když brémská obrana neuhlídala Juju Osaka a Pavlenka se po jeho střele do horního rohu natahoval marně.

Nedlouho poté už ale zase vedl Werder, po přesné uličce mezi kolínské zadáky skóroval Milot Rashica. V 90. minutě pak výhru favorita potvrdil třetím gólem po dalším rychlém útoku Maximilian Eggestein.

Brémy vyhrály čtvrtý z posledních šesti zápasů a posunuly se na třinácté místo. Kolín ztrácí na záchranu osm bodů.

Německá fotbalová liga - 26. kolo:
Brémy - Kolín nad Rýnem 3:1 (33. Veljkovič, 58. Rashica, 90. M. Eggestein - 53. Osako).