Brémy - Dortmund 1:1Brémy i díky Pavlenkovi v bundeslize remizovaly s Dortmundem

Fotbalisté Brém ve 32. kole německé ligy remizovali s Dortmundem 1:1. Za domácí Werder nastoupili brankář Jiří Pavlenka i obránce Theodor Gebre Selassie. Dvanácté Brémy mají dvě kola před koncem sezony jistotu záchrany, třetí Dortmund v tabulce ztrácí dva body na druhé Schalke.

Pavlenku v 19. minutě překonal z dorážky Reus, ale těsně před přestávkou srovnal hlavou Delaney. Ve druhém poločase hosté třikrát trefili brankovou konstrukci a Brémy také několikrát podržel český reprezentační gólman. Werder tak vestfálského soupeře obral o body i podruhé v sezoně, v prosinci dokonce v Dortmundu zvítězil 2:1.

V druhém nedělním duelu Mohuč doma porazila Lipsko hladce 3:0 a polepšila si v boji o záchranu. Po De Blasisově proměněné penaltě z první půle ještě výsledek v závěrečných pěti minutých pojistili střídající Maxim a Baku. Mohuč je čtrnáctá, Lipsku patří šestá pozice.