Zlín - Slavia 1:2Slavia rozhodla o výhře ve Zlíně v rozmezí tří minut

65. Hrdlička 0 : 1
68. Vlček 0 : 2
75. Činčala 1 : 2

V rozmezí pouhých tří minut v druhém poločase si zajistili fotbalisté Slavie vítězství 2:1 ve Zlíně. Po brankách Hrdličky a Vlčka ještě stačil předposlední tým tabulky po Činčalově hlavičce snížit, vyrovnat se už ale domácím nepodařilo. Aktivněji hrající Slavia si vypracovala hned od úvodních minut územní převahu, do střeleckých příležitostí se však dlouho nedostala.

DEFAULT TITLE

Zlín s osamoceným útočníkem Šmahajem na hrotu hrál velmi opatrně, jeho výkonu chyběl herní rytmus i větší pohyb. Ani Slavia ale příliš neoplývala rychlostí. Výsledkem byl pomalý fotbal, kterému až na malé výjimky chyběl moment překvapení.

Pasivnímu Zlínu se přesto podařil už v 9. minutě první vážnější protiútok. Míč zatáhl po levé straně Jelínek, jenž obešel obránce Slavie Hubáčka. Centrovaný míč stačil s vypětím všech sil před nabíhajícím Šmahajem odkopnout v poslední chvíli Urbánek. Kromě dvou střel mimo branku ale touto akcí skončila zlínská aktivita.

Slavii se naopak podařilo hrozit častěji a ze tří akcí plynulo pro domácí fotbalisty i brankové nebezpečí. Po čtvrthodině hry unikl po levé straně Švento, jenž ale místo přihrávky volnému Vlčkovi hledal zezadu nabíhajícího Jarolíma, jehož pokus stačili zadáci Zlína odvrátit. O deset minut později unikl po pravé straně Kalivoda, našel přesně Gaúcha, která však ve skluzu nestačil vyzrát na pozorného Kořínka. Nejvíce trenérovi Zlína Uličnému zatrnulo ve 38. minutě, kdy Kalivodovu střelu z dvaceti metrů k tyči s námahou vyrazil Kořínek na roh.

V poločasové přestávce se pokusili oba trenéři oživit útočnou hru. V domácím týmu Činčala vystřídal Šmahaje a trenér Jarolím stáhl Gaúcha, kterého nahradil Fořt. V deštivém počasí začaly oba celky myslet více na útok, ale možnost ke skórování propásl ve 48. minutě po uklouznutí obránce Ditricha útočník Vlček, jehož střelu Kořínek kryl.

Ofenzivněji hrál i Zlín, kterému ale chyběla přesnější koncovka. V 54. minutě po Činčalově centru hlavičkoval Lukaštík vedle a Činčalova střela z dvaceti metrů mířila nad břevno.

Ještě jednou se vytáhl domácí brankář Kořínek, když vytáhl nad břevno ránu obránce Dosoudila. Proti dalším dvěma útokům soupeře už byl ale bezmocný. V 65. minutě Hrdlička poslal do protiútoku po pravé straně Vlčka, sám si naběhl na jeho centr a hlavou vstřelil vedoucí branku. Domácí fotbalisté se nestačili nadechnout a o tři minuty později po protiútoku do otevřené obrany inkasovali druhý gól. Fořt poslal přesnou přihrávku nabíhajícímu Vlčkovi, který poslal míč k tyči.

Nečekaný úder ale Zlín na lopatky nepoložil a po Červenkově centru z levé strany Činčala překonal přesnou střelou do horního růžku brankáře Kozáčika. Slavia pak ale ještě přidala v závěru na útočné aktivitě a soupeři už naději na vyrovnání nedala.

FC Tescoma Zlín - SK Slavia Praha 1:2 (0:0)
Branky: 75. Činčala - 65. Hrdlička, 68. Vlček. Rozhodčí: Jílek - Filípek, Večeřa. ŽK: Hrdlička, Dosoudil (oba Slavia). Diváci: 2276.
Zlín: Kořínek - Vidlička, Ditrich, Zbožínek, Červenka - Lukaštík, (73. Farbák) Zúbek, Opiela, Švach, Jelínek (66. Kraus) - Šmahaj (46. Činčala). Trenér: Uličný.
Slavia: Kozáčik - Hubáček, Latka, Dosoudil, Urbánek - Kalivoda, L. Jarolím, Hrdlička, Švento (89. Aračič) - Vlček (90. Necid), Gaúcho (46. Fořt). Trenér: K. Jarolím.