Jablonec - Plzeň 2:1Plzeň v Jablonci kapitulovala až v oslabení

34. Weber 1 : 0
45. Krbeček 1 : 1
81. Smíšek 2 : 1

Jablonečtí fotbalisté porazili Viktorii Plzeň 2:1. Vítězný gól vstřelil Petr Smíšek devět minut před koncem. V té době už hráli hosté v deseti bez vyloučeného Martina Knakala a také jejich trenér Stanislav Levý byl za protesty vykázán na tribunu.

V prvním poločase to byl v mrazivém počasí jen průměrný fotbal. Hosté hrozili ze standardních situacích, ale jejich střely mezi tyče pokryl Špit. Skóre otevřel ve 36. minutě jablonecký Weber, který za šestnáctkou nezvykle pravou nohou zamířil k tyči. Jablonec ožil, předvedl několik pěkných akcí, ale své vedení nezvýraznil. V nervózním závěru první půle musel plzeňskou lavičku opustit trenér, přesto se hosté radovali. Dlouhý aut do šestnáctky Jablonce propadl k Tomáši Krbečkovi, který střelou k tyči vyrovnal.

Po změně stran vystřídal zraněného Baranka mladíček v domácí dresu Valenta a Jablonec zahájil nápor. Jenže dobývání plzeňské tvrze bylo těžké. Centry do šestnáctky zadáci snadno odvraceli a k polovysokým míčům domácím pokaždé krok chyběl. Diváky tak zahřál až v 58. minutě svým povedeným sólem Loučka, jemuž střelu v posledním okamžiku zablokoval pádem pod nohy Müller.

Trenér Levý dával svým svěřencům pokyny ze schodiště nad lavičkou a Plzeň úspěšně vzdorovala. V 67. minutě však viděl druhou žlutou a následně červenou kartu Knakal a domácí začali přesilovku. Hosty dlouho držel nad vodou výborný brankář Daněk, který si poradil s několika gólovými šancemi Lafaty i Smíška. Branky se Jablonec dočkal až v 81. minutě, když Valentův centr z pravé strany u zadní tyče ve skluzu dopravil do sítě Petr Smíšek. Pro něj to byl první gól v této sezoně. Na vyrovnání už oslabená Plzeň neměla pomyšlení, naopak v závěru mohl Fukal náskok ještě pojistit.

FK Jablonec 97 - FC Viktoria Plzeň 2:1 (1:1)
Branky: 34. Weber, 81. Smíšek - 45. Krbeček. Rozhodčí: Kocián - Ondo, Gallo. ŽK: Baranek, Petržela, Loučka, Lafata - Bednář, Procházka, Limberský, M. Knakal. ČK: 67. M. Knakal (Plzeň). Diváci: 1800.
Jablonec: Špit - Laciga, Fukal, Kučera, Jindřišek - Petržela (58. Hloušek), Baranek (46. Valenta), Weber, Loučka - Smíšek (90. Zábojník), Lafata. Trenér: Rada.
Plzeň: Daněk - M. Knakal, Müller, Procházka, Smola - Malár (61. Borek), Pilař, Trapp (84. Jarolím), Limberský - Krbeček, Bednář (56. Šíma). Trenér: Levý.