Ml.Boleslav - Most 2:1Boleslav se po výhře nad Mostem dotáhla na Liberec

33. Rajnoch 1 : 0
56. Gašparík (penalta) 1 : 1
65. Pecka 2 : 1

MLADÁ BOLESLAV

Fotbalisté Mladé Boleslavi v pondělní dohrávce 14. kola první ligy porazili Most a neztratili tak kontakt s čelem tabulky nejvyšší soutěže. Svěřenci trenéra Uhrina mají po vítězství 2:1 stejně bodů jako druhý Liberec, od vedoucí Sparty je dělí bod. "Po nezdařené sérii jsme pro nás těžký zápas zvládli," chválil své hráče boleslavský kouč.

Jan Rajnoch z Mladé Boleslavi (vlevo) odehrává míč před Adamem Brzezinou z Mostu.

Zápas v Boleslavi odstartovala sympatický aktivita na obou stranách, gólu se ale diváci dočkali až po více než půl hodině hry. Předtím neuspěl z hranice šestnáctky mostecký Mendy, neujala se ani rána Gašparíka, kterou vyrazil domácí brankář Miller. Boleslavi se na druhé straně nepodařilo potrestat chybné vyběhnutí gólmana Vaniaka, jehož snadno oběhl Kulič, ale už nestačil odcentrovat.

Pak měl gól na kopačce Mendy, jenž se elegantně uvolnil na hranici boleslavské šestnáctky, v rozhodující chvíli ale zaváhal se střelou a nakonec jej připravil o míč Rajnoch. A tak udeřilo na druhé straně. Nejprve ještě vystrašil hostujícího brankáře po rychlém průniku Vaculík a vzápětí šli domácí do vedení, když po rychlé rozehrávce standardní situace našel Kulič před brankou Mostu volného Rajnocha, který bez nejmenších problémů zakončil.

Hosté ale ani po obdržené brance neuvadli a ještě před přestávkou zachraňoval Boleslav brankář Miller po přímém kopu Pikla. A vzápětí odvracel na poslední chvíli před Brzezinou Rajnoch.

Fotbal on-line na Sport.cz
Mladá Boleslav vs. Most

V úvodu druhé části jako by se hosté vytratili, po necelých deseti minutách byly ale síly opět vyrovnané. V 56. minutě stáhl pronikajícího Mendyho Rolko a rozhodčí Racek nařídil po zákroku domácího hráče penaltu, kterou s jistotou proměnil Gašparík.

Domácí po vyrovnání nastartovali k vyšším obrátkám, usadili se před šestnáctkou soupeře a brzy opět vedli. Stoprocentní šanci Kuliče ještě zlikvidoval Vaniak a vzápětí Pecka trefil tyč. Záhy poté vyslal do obrany Mostu vysoký centr Nesvadba, k míči se šikovně přitočil znovu Pecka a z voleje namířil přesně mezi nohy hostujícího brankáře.

Hráči Most nesložili zbraně a z rychlých protiútoků se snažili o vyrovnání, na bod už ale nedosáhli. Domácí mohli ještě zvýšit, skóre se ale neměnilo, i když Matějovský, Kysela a Holub byli velmi blízko. Hosté navíc dohrávali v deseti poté, co byl po druhé žluté kartě vyloučen Zbončák.

"Do 60. minuty jsme s domácími drželi krok. Po vyrovnávací brance jsme se ale zbytečně stáhli a znovu inkasovali. Sahali jsme po bodu, ale nedá se nic dělat," hodnotil utkání kouč Mostu Zdeněk Ščasný, jehož tým i nadále zůstává blízko sestupovému pásmu.

FK Mladá Boleslav - SIAD Most 2:1 (1:0)
Branky: 34. Rajnoch, 66. Pecka - 56. Gašparík z pen. Rozhodčí: Racek - Zlámal, Teuber. ŽK: Abraham, Kulič, Rolko, Nesvadba - Brzezina, Zbončák, Prášil, Pešír. ČK: 90+1. Zbončák. Diváci: 2390.
Mladá Boleslav: Miller - Palát, Rolko, Rajnoch, Nesvadba - Kysela (90. Ševinský), Matějovský, Abraham (72. Šmerda), Vaculík (58. Holub) - Kulič, Pecka. Trenér: Uhrin.
Most: Vaniak - Prášil, Suchý, Procházka, Zbončák - Mendy (80. Jendruščák), Pikl, Schut, Gašparík - Pešír, Brzezina (83. Škoda). Trenér: Ščasný.