Plzeň - Kladno 1:1Fillo zachránil z penalty Plzni bod v duelu s Kladnem

16. Šelicha 0 : 1
31. Fillo (penalta) 1 : 1

Plzeňští fotbalisté ani počtvrté za sebou nedokázali na domácím hřišti naplno bodovat. V nedělním utkání 15. kola první ligy totiž jen remizovali s Kladnem 1:1. Středočeši se ujali po čtvrthodině vedení přesnou trefou Šelichy, domácím zachránil aspoň proměněnou penaltou Fillo. Domácí dohrávali bez vyloučeného záložníka Pilaře a mohli být rádi, že po Velebově šanci neprohráli.

První větší šanci měl domácí Fillo, po něm Limberský ze 12 metrů přestřelil. Po uplynutí čtvrthodiny nastřelili domácí při odkopu Šelichu a ten střelou po zemi dostal Kladno do vedení, i když Plzenští protestovali, že si při zpracování pomohl rukou.

Z nečekané sprchy se domácí dostali za několik minut. Vyrovnat dokázal až Fillo z penalty, když Radzinevičius fauloval v pokutovém území Limberského. "V první půli nás domácí přehrávali, chyběl nám pohyb, byli jsme zakřiknutí. V kabině jsme si to ale vyříkali a po přestávce jsme se zlepšili," tvrdil trenér Kladna Miroslav Koubek.

Rozháraný začátek druhé půle nepřinesl žádné střelecké příležitosti a ještě méně pohledného fotbalu. Teprve po hodině hry se objevil před brankářem Daňkem střídající kladenský Kousal, ale z malého vápna přestřelil. Korunu nepohledné hře dal šest minut před koncem domácí Pilař zcela zbytečným faulem zezadu, po němž viděl červenou kartu. "V úvodu jsme promarnili hodně šancí, proto je pro nás remíza málo. Chtěli jsme mít po zápase 20 bodů, a to se nepovedlo, " litoval kouč Plzně Stanislav Levý.

Viktoria Plzeň - SK Kladno 1:1 (1:1)
Branky: 31. Fillo z pen. - 15. Šelicha. Rozhodčí: Makovička - Hojsík, Pospíšil. ŽK: Rada, Šíma, Zakopal, Smola - Drozd, Kalina, Šelicha, Kratochvíl. ČK: 84. Pilař (Plzeň). Diváci: 3123.
Plzeň: Daněk - Procházka, Rada, Zakopal, Smola - Pilař, Jarolím (80. Jarolím), Limberský, Šíma (62. Borek) - Fillo (86. P. Knakal), Krbeček. Trenér: Levý.
Kladno: Kostolanský - Pončák, Šimůnek, Killar, Drozd - Cigánek (46. Kratochvíl), Šelicha, Strnad, Kalina - Veleba (58. Kousal), Radzinevičius (90. Kaciáň). Trenér: Koubek.