Šok v Olomouci, Klokani předvedli neuvěřitelný obrat. Karviná uhájila těsné vedení

Dvěma zápasy pokračovalo v neděli 7. kolo nejvyšší fotbalové soutěže, které tentokrát nabídlo neuvěřitelný obrat v Olomouci, kde ve druhé půli otočili Bohemians 1905 zápas z 0:2 na konečných 3:2. Karviná odpoledne udolala Slovácko 2:1.

Hráči Bohemians se radují z třetí a zároveň vítězné branky v Olomouci.

Předposlední Sigma prodloužila čekání na body už na pět zápasů. Přitom se dlouho zdálo, že si poprvé od červencového triumfu v Mladé Boleslavi v pohodě dokráčí pro vítězství. Domácí měli jasně navrch a když po Plškově gólu z páté minuty proměnil Nešpor penaltu nařízenou za ruku Vaníčka, vypadalo to, že je rozhodnuto.

Klokani se však po přestávce výrazně zvedli, začali zlobit v ofenzivě a v závěru v rozmezí čtrnácti minut zápas senzačně otočili. Na Nečasovu trefu navázal Bahrajnec Hilál a obrat dokonal vítězným gólem v 79. minutě Hašek.

Hráči Olomouce, unavení po náročném duelu Evropské ligy v Seville, už se na změnu stavu nezmohli. Bohemians tak v Olomouci vyhráli vůbec poprvé v historii samostatné ligy. Sigma prohrála i čtvrtý domácí zápas v ligové sezóně a celkově padla popáté za sebou.

Karviná zaznamenala první ligové vítězství před týdnem v Opavě. A hned přidala další. Útočník Adriel Ba Loua z Pobřeží slonoviny skóroval při prvním startu. Slovácku se tak nepovedla rehabilitace za pondělní domácí debakl 0:4 se Zlínem.