Zlín - Brno 3:0Zlín se proti Brnu konečně dočkal domácího vítězství

42. Lukaštík 1 : 0
76. Činčala (penalta) 2 : 0
85. Šmahaj 3 : 0

ZLÍN

Fotbalisté Tescomy Zlín v sobotu porazili Brno 3:0 a po osmi zápasech bez vítězství se konečně dočkali tříbodového zisku. Hosté hráli celý druhý poločas bez vyloučeného Mazucha, který těsně před přestávkou nedovoleně zastavil Opielu.

DEFAULT TITLE

Zlín nastoupil doma poprvé pod vedením nového kouče Hoftycha a stejně jako hosté od začátku nešetřil aktivitou. Už ve druhé minutě Kraus uvolnil Baču, jenže uzdravený útočník Tescomy v rozhodující chvíli nedokázal optimálně zpracovat balon a k zakončení se nedostal. Vzápětí na opačné straně nacentroval Okleštěk a Zelenka hlavičkoval nad.

První velkou šanci zápasu neproměnil Lukaštík, jenž po chybě brankáře Lejsala minul. Zaváhání se dopustil i jeho protějšek Zlámal, jenž před dotírajícím Pacandou minul balon a střelu brněnského útočníka musel zblokovat Zbožínek.

Ve 27. minutě Činčala sklepl balon pro Švacha, jenže zlínský kapitán místo technického pokusu zvolil prudkou ránu, která našla připravenou Lejsalovu náruč. Stejně dopadla i rychlá akce Zlína, kterou zakončil střelou přes hlavu Činčala. Tři minuty před koncem první půle vystrašil Zlámala hlavičkující dlouhán Trousil, jenže o chvilku později se radovali domácí, když trestný kop Vidličky usměrnil do sítě Lukaštík.

Brno v deseti

V nastaveném čase Brno přišlo o Mazucha, jenž po další Lejsalově minele musel "sestřelit" Opielu a sudí Matějek ho bez váhání vyloučil. Po přestávce korunoval Opiela svůj výtečný výkon parádní ránou, na kterou Lejsal nedosáhl, jenže balon zastavilo břevno a dorážejícího Činčalu vychytal brankář.

Hosté byli i v deseti nebezpeční, Zelenka křížnou střelou orazítkoval pravou tyčku. Po chybě Vrtělky musel před nabíhajícím Pacandou zachraňovat Vidlička. Ještě předtím Lejsalovi propadl míč po Opielově pokusu a míč podle asistenta rozhodčího ještě stihl zastavit před čárou.

Čtvrt hodiny před koncem fauloval Siegl střídajícího Zapletala a z nařízené penalty se Činčala nemýlil. V 83. minutě spálil tutovku Zelenka a tím aktivita hostů skončila. Zlín nakonec vyhrál tříbrankovým rozdílem, po vysunutí Zapletala zamířil přesně Šmahaj.

Tescoma Zlín - 1. FC Brno 3:0 (1:0)
Branky: 42. Lukaštík, 76. Činčala z pen., 85. Šmahaj. Rozhodčí: Matějek - Hojsík, Slavík. ŽK: Vrtělka, Švach, Zbožínek - Okleštěk. ČK: 45. Mazuch (Brno). Diváci: 2563.
Sestavy:
Zlín: Zlámal - Vidlička, Švach, Zbožínek, Červenka - Kraus (64. Zapletal), Vrtělka, Opiela, Lukaštík - Činčala (86. Janíček), Bača (75. Šmahaj). Trenér: Hoftych.
Brno: Lejsal - Kuncl (64. Partyš), Mazuch, Trousil, Siegl - Besta (52. Střeštík), Pavlík, Polách, Okleštěk - Pacanda, Zelenka (87. Večeřa). Trenér: Mazura.