Dukla - Liberec 2:0Skuhravý startuje raketu, na Julisce začal výhrou

62. Djuranovič 1 : 0
88. Schranz (penalta) 2 : 0

Nové koště dobře mete, mohou si říci na Julisce. Během reprezentační přestávky angažovaný trenér Roman Skuhravý slíbil, že jeho tým půjde nahoru jak raketa. Hned v premiéře opravdu utnul mizérii ze začátku sezóny a přivedl fotbalisty Dukly k prvnímu bodovému zisku. V utkání 8. ligového kola porazili Liberec 2:0 a v tabulce mají stejně bodů jako předposlední Olomouc.

Uroš Djuranovič z Dukly překonává libereckého Václava Hladkého.

Nový kouč Dukly se hned od začátku začal přesvědčovat, že na Julisce má dá záchranná mise spoustu práce. Roman Skuhravý poslal na hřiště zbrusu novou stoperskou dvojici Ďurica - Raspopovič, do základní sestavy vrátil zkušeného útočníka Holendu.

Také Slovan vytasil svou novou posilu, kterou si pořídil přímo z Premier League. A právě Aarons byl ústřední postavou prvního poločasu. Již ve 13. minutě měl první šanci, míč ovšem v ideální pozici netrefil. Při dalším nájezdu upadl dřív, než stačil zakončit, další akci hosta z Newcastlu musel zarazit až brankář Rada. Liberec měl navrch, víc si věřil a dokázal kombinovat.

Obrovskou šanci měl po rohu zkušený Kerbr, ani z malého vápna však nedokázal Radu prostřelit. O chvíli později si podobnou tutovku po stejné standardce zopakoval Pázler, ani on však míč do sítě nedostal. Tentokrát Duklu zachránilo břevno.

Slovan mohl po první půli klidně vést o tři góly, jenže nevedl. A trest zákonitě přišel. Pražané se bez velké námahy po přestávce ujali vedení. Vyšla jim balkánská spolupráce. Srb Miloševič vysunul Djuranoviče, Černohorec postupoval sám na Hladkého a střelou mezi nohy brankáře překonal.

Liberec mohl vyrovnat, jenže Kerbr znovu selhal. Dukla si tedy v závěru výhru pojistila. Schranz proměnil penaltu přísně nařízenou za kontakt Vukliševiče s Brandnerem.

Fotbalová liga - 8. kolo:
Dukla Praha - Slovan Liberec 2:0 (0:0)
Branky: 62. Djuranovič, 88. z pen. Schranz. Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Melichar. ŽK: Potočný (Lib.). Diváci: 2376.
Dukla: Rada - Raspopovič, Ďurica, Chlumecký - Douděra (65. Brandner), Doumbia (83. Marek Hanousek), Bezpalec, Bilovský, Miloševič - Holenda, Djuranovič (73. Schranz). Trenér: Skuhravý.
Liberec: Hladký - Mikula, Vukliševič, Karafiát, Kerbr - Breite, Ševčík - Malinský (67. Oršula), Potočný, Aarons (58. Mashike Sukisa) - Pázler (46. Nešický). Trenér: Hornyák.