Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Věřím, že letos titul pro Spartu získáme. Už je na čase, uvědomuje si Stanciu

23. září 2018 10:21 - Praha

Byl to jeho part. Určitě nejlepší, jaký po příchodu do Sparty odehrál. Nejenže vstřelil Liberci dva góly, ale navíc asistoval i obou tref Tetteha. „Takhle já nepřemýšlím a o sobě mluvím nerad. Nejsem tak důležitý, to tým je důležitý,“ odmítá Nicolae Stanciu chválu, kterou byl po zápase zahrnován. „On si ji zasloužil už po předchozím ligovém střetnutí v Ostravě, kde také usilovně pracoval pro mužstvo,“ připomíná letenský kouč Zdeněk Ščasný, že výkony rumunského legionáře šly v posledních týdnech výrazně nahoru.

 

Vlastimil Vacek, Právo

V duelu s Libercem na něm bylo patrné, jak mu prospěla změna rozestavení, s níž kouč přišel. V pětičlenné středové řadě se posunul do jejího středu, takže měl dostatek prostoru, aby vymýšlel, rozehrával, posílal do šancí spoluhráče, a navíc i sám akce zakončoval. Dvě parádní branky, které Severočechům dal, toho byly dokladem.

„Byly si hodně podobné, protože jsem viděl volný prostor a křikl si o balón. Obešel jsem protihráče a pak už šlo jen o to, abych ho dobře trefil. Důležité, že jsem těmito góly mužstvu pomohl," pochvaloval si Stanciu, jehož branky pomohly Spartě nejen ke třem bodům, ale i k posunu na první příčku neúplné tabulky.

Šural ani nepamatuje, kdy byl se Spartou první

„První místo pro nás představovalo velkou motivaci. Už v předchozím zápase s Příbrami jsme tuhle možnost měli. A pak proti Bohemians zase. Ani jednu jsme nevyužili, ale když teď před Libercem přišel Šural do kabiny a vykládal, že si ani nepamatuje, kdy byl se Spartou první, šli jsme za vítězstvím hned od začátku. Myslím, že bylo důležité, že se o možnosti v kabině mluvilo. I kdybychom měli být první třeba jen jeden den."

Pro Spartu je ovšem důležité nejen to, že si po dvou letech vyzkoušela pohled na ligu z první příčky tabulky, ale i podzimní neporazitelnost, kterou si jako jediná stále drží.

„Skrývá se za tím tým. Stále lepší a lepší parta, ve kterou se měníme. Žijeme jako rodina," prozrazoval rumunský legionář, co se skrývá za vzestupem a zlepšenými výkony letenského celku. Ani na trenéra Ščasného přitom nezapomněl.

„Odvádí skvělou práci, protože o každém soupeři nám servíruje spoustu informací, takže jsme na zápas dobře připraveni," nechal se slyšet Stanciu netající se touhou vyhrát ve sparťanském dresu českou ligu.

„Musíme ve výkonech pokračovat a dál se zlepšovat a pak věřím, že i vyhrajeme titul. Vím, že Sparta na něj čeká už čtyři roky, proto už je opravdu na čase ho získat."

Na cestě za první příčkou a případným primátem na konci soutěže musí ovšem Sparta zdolat ještě spoustu překážek. Tou první bude už v příštím kole mistrovská Plzeň.

„Zaslouží si respekt, který k ní máme, protože je to silný tým se zkušenými hráči. Titul získali v minulé sezóně, startují v Lize mistrů, takže to bude těžký zápas. Ale nebojíme se jich a pojedeme si do Plzně pro tři body," ujišťoval Stanciu, že Spartě se na první příčce líbí a na titul myslí čím dál intenzivněji.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: FORTUNA:LIGA

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Podsekce:

       
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Play off o Evropu

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..