Plzeň vyhrála v Ostravě a je první, Jablonec rozdrtil Duklu

Fotbalisté Baníku Ostrava prohráli v sobotním utkání 14. kola první ligy s Viktorií Plzeň 0:1. Vítězný gól úřadujících mistrů vstřelil ve 45. minutě Kopic. Plzeň se tak minimálně do neděle dostala na první místo tabulky o bod před Slavii. Poslední Dukla doma dostala výprask od Jablonce a prohrála 2:6. Sérii porážek natáhla Příbram, když podlehla Slovácku 0:3. Olomouc doma remizovala s Opavou 2:2 a Zlín si doma na Letné poradil s Karvinou 2:1.

Fotbalisté Jablonce se radují z gólu na hřišti Dukly.

Rychlá odveta vyšla Viktorii Plzeň. Ta ve středu vypadla s Baníkem Ostrava v osmifinále poháru, v nejvyšší soutěži se ale rivalovi pomstila. Baník v lize Viktorii neporazil už šestnáctkrát za sebou. Tentokrát podlehl úřadzjícím mistrům 0:1, když skóroval ve 45. minutě Kopic.

U Litavky se hraje o záchranu. Poslední Slovácko porazilo Příbram už pětkrát za sebou, tentokrát zvítězilo jasně 3:0 a přerušilo sérii porážek. Po nerozhodné první půli nasázelo Středočechům, kteří soupeři nedali gól už 427 minut, tři branky.

Juliska je dějištěm další rodinné bitvy. Brankář Dukly Filip Rada je synem trenéra Jablonce Petra Rady. Gólman Dukly nebude na tohle měření sil rád vzpomínat, jelikož inkasoval šest branek.

Olomouc a Opava se v nejvyšší soutěži utkávají po 13 letech a vítězství tenhle duel neměl. Hanáci doma nabrali dvoubrankové manko, které ale stihli nakonec srovnat na konečných 2:2.

Zlín v minulém kole porazil Spartu 1:0 a teď na úspěch navázal plným bodovým ziskem proti Karviné. Tu sice možná povzbudil středeční úspěch v osmifinále poháru (vyřadila Jablonec), ale tentokrát odcházeli její hráči v roli poraženého.

Zlín - Karviná 2:1
Branky: 46. Vyhnal, 49. Holík - 74. Galuška.
Olomouc - Opava 2:2
Branky: 39. Vepřek, 89. Nešpor - 9. Zapalač, 23. Smola.
Příbram - Slovácko 0:3
Branky: 50. Zajíc, 86. Sadílek, 90+3. Kuchta.
Dukla - Jablonec 2:6
Branky: 59. Djurmanovič, 75. Podaný - 10. Masopust, 14. Doležal, 21. Trávník z pen., 54. Acosta, 65. Hovorka, 86. Kratochvíl.