Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Živě

Tresty pro vyloučené sparťany: Kanga si nezahraje dva zápasy, Čivič jeden

6. prosince 2018 16:00 - Praha
(Aktualizováno: 6. prosince 2018 16:51)

Záložník fotbalové Sparty Guélor Kanga si za červenou kartu na hřišti Slovácka nezahraje v následujících dvou soutěžních zápasech. O polovinu nižší trest disciplinární komise uložila dalšímu hráči pražského týmu Eldaru Čivičovi, který byl v sobotním utkání 17. ligového kola v Uherském Hradišti také vyloučen. Stopku má také Martin Frýdek.

 

Dalibor Glück, ČTK

Kanga byl vyloučen v 78. minutě za úder loktem do obličeje Tomáše Zajíce a Čivič v nastaveném čase za hlavičku Janu Kuchtovi. Obě červené karty rozhodčí Radek Příhoda udělil až po zhlédnutí videa. Slovácko porazilo Spartu 2:1.

Letenští pak ústy generálního ředitele Františka Čupra uvedli, že oba vyloučení zaplatí nejvyšší částku, jakou stanovuje klubový řád.

"Disciplinární komise sice neshledala v zákroku hráče Kangy záměr zranit soupeře, nicméně i tak je hráč zodpovědný za následek pohybu svých rukou při hře. Výše trestu v tomto případu odpovídá charakteru a intenzitě přestupku surové hry," vysvětluje předseda disciplinárky Richard Baček v komuniké.


Souhlasí i s červenou kartou pro Čiviče. "Byť se jednalo o zákrok nízké intenzity, tak se disciplinární komise ztotožnila s postupem rozhodčího na hrací ploše s tím, že došlo ke spáchání disciplinárního přečinu. V chování hráče Čiviče shledala přečin tělesného napadení, s ohledem na nízkou intenzitu přestupku pak volila trest na samé spodní hranici sazby," říká Baček.

Stopku má také Frýdek

Sparta navíc pro nedělní duel s Teplicemi přišla ještě o Martina Frýdka, který obdržel čtvrtou žlutou kartu v sezoně. Pro tápající tým se jedná o velké oslabení, které si však způsobuje sám. Pro Kangu podzim skončil paradoxně ve chvíli, kdy se vrátil na hřiště po odpykání dvouzápasového trestu za osm žlutých karet...

Pokud jde o další tresty, stop na dva zápasy dostal Daniel Tetour z Dukly. Jedno utkání si nezahrají Tomáš Smola, Pavel Zavadil (oba Opava), Josef Hušbauer (Slavia), Pavel Čmovš, David Vaněček (oba Teplice) a Michal Trávník (Jablonec).

Disciplinárka také potrestala Veliče Šumulikovskiho, sportovního manažera Slovácka, za nesportovní chování (pohoršující, urážlivé nebo ponižující chování na adresu rozhodčího) v utkání proti Spartě pokutou 20 tisíc korun a zákazem výkonu všech funkcí na 2 soutěžní utkání.

Slávistický asistent Zdeněk Houštecký pak vyfasoval důtku za narušení řádného průběhu hry v utkání v Opavě.

dos, ČTK, Sport.cz

  2:0 Sparta - Jablonec 2:0   dohráno
20190720T19:30:00+0200
AC Sparta Praha vs. FK Jablonec
AC Sparta Praha vs. FK Jablonec
AC Sparta Praha
FK Jablonec
  Bohemians 1905 - Ml.Boleslav   dnes 16:30
20190721T16:30:00+0200
Bohemians Praha 1905 vs. FK Mladá Boleslav
Bohemians Praha 1905 vs. FK Mladá Boleslav
Bohemians Praha 1905
FK Mladá Boleslav
  Teplice - Slavia   dnes 19:00
20190721T19:00:00+0200
FK Teplice vs. SK Slavia Praha
FK Teplice vs. SK Slavia Praha
FK Teplice
SK Slavia Praha

Časová osa: Fortuna liga

Fortuna liga 2019-2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..