83. Moulis 0:1
Záznam online reportáže »

9. prosince 2018 16:47 - Praha
(Aktualizováno: 9. prosince 2018 18:56)

Už aby podzim skončil, přejí si na Letné. Fotbalisté pražské Sparty v jediném nedělním duelu 18. kola Fortuna ligy prohráli s Teplicemi 0:1, a zůstávají tak na páté příčce tabulky. Na vedoucí Slavii ztrácejí již propastných patnáct bodů a doma padli poprvé po sérii 18 ligových zápasů bez porážky. Letenská bída nemá konce, fanoušci ztrácejí trpělivost a dožadují se odchodu majitele klubu Křetínského i trenéra Ščasného.

Vlastimil Vacek, Právo

Rozčarování je slabé slovo. Letenští vyhráli jediné z minulých pěti kol a dvakrát za sebou nezvítězili, takže o titulu se jim může znovu jenom zdát. Na trávník si přivlekli patnáctibodové manko na vedoucí Slavii, proto se začalo hrát v komorní atmosféře a kotel svým transparentem hned vyzval k odchodu majitele klubu Křetínského...

Sparta musela nahradit hned trojlístek potrestaných hráčů Kanga, Čivič, Frýdek, stopku měli i hostující Vaněček a Čmovš. Skóre se mohlo měnit hned ve čtvrté minutě, jenže letenský kapitán Stanciu v ideální pozici přestřelil branku. Podobně si na druhé straně vedl i Hyčka, který mohl hlavičkovat podle libosti.

Fotbalisté Teplic oslavují vítězství 1:0 na Letné proti Spartě.

Vlastimil Vacek

Favorit se prosazoval jen s velkými problémy, nepohoda z posledních ztrát na něm byla jasně patrná. A když už Stanciuovi míč sedl, trefil jen Grigarovu náruč. Z tribun se začal ozývat pískot, Sparta byla zcela rozhozená. Po rohu měl gól na lopatě Costa, jenže trefil míč kolenem.

Do druhé půle nastoupil zkušený Vácha a hlediště si sborově žádalo Spartu a také odchod kouče Ščasného. Domácí byli v dusné atmosféře čím dál nervóznější, navíc měli štěstí, že Ljevakovičovu ránu stačil Heča s námahou vytěsnit.

Aby nebylo malérů málo, poslední letošní duel v Příbrami se nebude týkat ani dvojice Stanciu, Plavšič, která vyfasovala čtvrté žluté karty.

Sedm minut před koncem pak střídající teplický Moulis sparťanskou apokalypsu završil vítězným gólem.

Zklamaný útočník Sparty Adam Hložek po porážce od Teplic.

Fotbalová liga - 18. kolo:
Sparta Praha - FK Teplice 0:1 (0:0)
Branka: 83. Moulis. Rozhodčí: Hrubeš - Moláček, Vlček. ŽK: Plavšič, Stanciu - Jeřábek, Kučera, Vondrášek, Hyčka. Diváci: 6410.
Sparta: Heča - Wiesner (46. Vácha), Radakovič, Štetina, Costa - Chipciu, Sáček (79. Šural), Stanciu, Plavšič - Pulkrab (73. Hložek), Tetteh. Trenér: Ščasný.
Teplice: Grigar - Vondrášek, Jeřábek, Král, Krob - Hora, Ljevakovič, Kučera, Hyčka (69. Moulis) - Jindráček (87. Hošek), Trubač (76. Žitný). Trenér: Hejkal.
dos, zp, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA

Fortuna liga 2019-2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.