Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Boleslav buduje nový tým, Komličenka však pustit nehodlá

16. ledna 2019 11:10 - Mladá Boleslav

Vedení Mladé Boleslavi se po nepovedeném podzimu fotbalové ligy rozhodlo k velkým změnám v kádru, od kterých si slibuje návrat od horních pater tabulky. Pomoci k tomu má i nejlepší ligový střelec Nikolaj Komličenko, jehož hostování z Krasnodaru chce středočeský celek změnit v přestup.

 

fkmb.cz

Boleslavi patří po devatenácti kolech až desáté místo, a proto se vedení rozhodlo k zásadním změnám. Z týmu odešli brankář Luděk Vejmola s útočníkem Stanislavem Klobásou do Jihlavy a Lukáš Hůlka bude hostovat v Bohemians 1905. Klub už také nepočítá se záložníky Tiémokem Konatém a Jiřím Valentou, obráncem Lukášem Pauschekem a brankářem Lubošem Kamenárem.

"Bylo tady víc starších hráčů, kteří v dlouhodobém kontextu nepředvedli kvalitu s ohledem na podmínky, které jim byly vytvořeny," uvedl na tiskové konferenci prezident klubu Josef Dufek s tím, že od nových hráčů si slibuje velké věci.

Dominik Mašek z Bohemians během utkání 1. kola Fortuna ligy se Slováckem.

Vlastimil Vacek, Právo

Do klubu přestoupili záložníci Dominik Mašek z Bohemians 1905, Jakub Fulnek z druholigové Jihlavy a brankář Jan Stejskal z Hradce Králové, z Plzně přišel na hostování zkušený obránce Tomáš Hájek. Z hostování se vrátili Aleksandar Šušnjar s Jakubem Klímou a šanci dostane také několik odchovanců.

Dorazit by měli i Philipp Tvaroh z Ingolstadtu, brazilský záložník Ewerton ze Zlatých Moravců, jeho krajan Marco Tulio z Vlašimi, obránce Alexej Tatajev z Krasnodaru a Lukáš Budínský z Karviné. "Podle věkové i typologické skladby je vidět, že budujeme nové perspektivní mužstvo," řekl Dufek.

"Při pohledu na tabulku je jasné, že jaro bude dramatické nejen po sportovní stránce, ale i po psychické. Proto jsme se tým rozhodli zpevnit a přivedli na krátkodobé hostování Hájka z Plzně," přidal boleslavský funkcionář. "Prvním cílem je být do desátého místa a mít na jaře klid," přidal.

Cílem do budoucna je stabilizace klubu

Do budoucna by Dufek chtěl, aby nový tým opět hrál na špici tabulky. "Je zájem o dva, tři hráče, kteří jsou u nás pod smlouvami. Ale neuvolnili jsme je a nechceme uvolnit, protože musí přijít stabilizace. Nechci vykřikovat nějaké věci, ale byli bychom rádi, kdybychom se vrátili do první šestky," prohlásil.

Minimálně na jaře by měl Mladé Boleslavi ke splnění vytyčených cílů pomoci i Komličenko, který je po podzimu s 18 góly nejlepším střelcem první ligy. Ruský útočník je zatím v klubu na hostování z Krasnodaru, ale jedná se o jeho přestupu. "Je to otázka dnů, týdnů. Jisté ale je, že na jaře zůstane v Boleslavi, to je k dnešku jediný jasný fakt. Vidím to ale pozitivně," uvedl Dufek.

Benjamínek bude makat

Posily jsou zatím spokojené. „Věřím, že budu pro Boleslav posilou a bude se nám dařit. S Bohemians jsem se nedomluvil na prodloužení smlouvy a nabídka Boleslavi se mi líbila. Moc se na angažmá těším," avizuje Dominik Mašek.

„Všichni fotbalisté chtějí hrát první ligu, což je pro každého nejvyšší meta. Nejen vedení klubu, ale i sami hráči musíme být na sebe nároční a potom budeme úspěšní," věří Jakub Fulnek.

„Jsem rád, že můžu trénovat a hrát s prvoligovými hráči, což je velká příležitost sbírat zkušenosti od takových hráčů, jako je například Marek Matějovský. Budu makat, abych se dostal do základní sestavy," slibuje benjamínek David Pech, jenž teprve za měsíc oslaví sedmnáctiny.

dos, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..