Sparta - Vltavín 5:0Snadná odveta, Drchal se trefil dvakrát. Olomouc porazila Slovan

Fotbalisté pražské Sparty porazili v přípravném duelu na Strahově třetiligový Vltavín 5:0 a oplatili tak soupeři zářijovou porážku 1:3. Úvodní dva góly dal mladý útočník Drchal. V sestavě vítězů znovu chyběl stoper Lischka, jehož plánovaný přestup z Jablonce zkomplikovaly problémy se srdcem. V základní jedenáctce se naopak znovu představil Švéd Karlsson. Letenští teď uzavřou soupisku pro soustředění ve Španělsku, kam odlétají v pátek.

Sparta v přípravě porazila Vltavín 5:0Video: Sport.cz

Letenští vyhráli i třetí zápas zimní přípravy. Proti Vltavínu navázali na vítězství nad Českými Budějovicemi a Chotěbuzí. Dva góly dal v prvním poločase mladík Václav Drchal, který se přitom vrací na hřiště po těžkém zranění.

"Jsem rád, že se vrací do formy, kterou měl před vážným zraněním. Přináší zase něco jiného, co týmu chybí, má úplně jiný rozměr," kvituje trenér Zdeněk Ščasný.

Vedle sparťanské lavičky zápas sledoval Bořek Dočkal, jehož případný návrat z Číny je stále ve hře.

Odchod Tetteha do Anglie není v tuto chvíli reálný, řekl trenér Sparty Zdeněk ŠčasnýVideo: Sport.cz

Další zápasy už čekají Spartu na soustředění ve Španělsku, kde na úvod změří v pondělí síly s maďarským Videotonem.

Mladá Boleslav si připsala porážku 0:2 s druholigovou Jihlavou. Druholigového soupeře neporazila ani Karviná, která remizovala 1:1 s Třincem. Lépe se vedlo Opavě a Teplicím. Olomouc porazila bratislavský Slovan 3:2.

Přípravná fotbalová utkání:
Sparta Praha - Vltavín 5:0 (3:0)
Branky: 7. a 25. Drchal, 35. Čivič, 79. Stanciu, 81. Červak.
Sparta - I. poločas: Bičík - Zahustel, Plechatý, Costa, Čivič - Karlsson, Vácha, Kanga, Sáček, Chipciu - Drchal.
II. poločas: Bičík - Wiesner, Radakovič, Červak, Hanousek - Hložek, Frýdek, Hašek, Stanciu, Plavšič - Tetteh. Trenér: Ščasný.
FK Mladá Boleslav - Vysočina Jihlava 0:2 (0:0)
Branky: 82. Zoubele, 83. Klíma.
Ml. Boleslav - I. poločas: Stejskal - Klíma, Šušnjar, Chaluš, Novák - Tatajev, Matějovský - Fulnek, Provazník, Přikryl - Komličenko.
II. poločas: Mikulec - Tvaroh, Hájek, Král, Křapka - Takács, Hubínek - Pech, Mašek, Ewerton - Ladra. Trenér: Weber.
MFK Karviná - Fotbal Třinec 1:1 (0:0)
Branky: 76. Budínský - 75. Kušnír z pen.
Karviná - I. poločas: Pastornický - Krivák, Rundič, Záhumenský - Galuška, Lingr, Dramé, Faško, Tusjak - Ramírez, Vlachovský.
II. poločas: Ciupa - Burda, Smrž, Záhumenský - Čolič, Suchan, Moravec, Budínský, Guba - Ramírez (58. Wágner), Vlachovský (58. Ba Loua). Trenér: Hrnčár.
SFC Opava - Prostějov 3:1 (1:1)
Branky: 22. Bernadina, 47. Svozil, 72. Zapalač - 35. Kroupa.
Opava - I. poločas: Šrom - M. Helebrand, Simerský, Žídek, Janso - Rychlý, Zavadil, Stáňa - Bernadina - Jurečka, Juřena.
II. poločas: Fendrich - Hrabina, Radič, Svozil, Janso - Zapalač, Rychlý (70. Darmovzal), Řezníček, Stáňa (82. Ščudla) - Bernadina (70. Souček), Smola. Trenér: Kopecký.
FK Teplice - Táborsko 6:1 (5:0)
Branky: 5., 15., 28. a 68. Žitný, 11. vlastní Zárybnický, 31. Kučera - 63. Rondič.
Teplice - I. poločas: Soukup - Hyčka, Jeřábek, Knapík, Krob - Soungole, Ljevakovič - Hora, Kučera, Žitný - Vošahlík.
II. poločas: Plachý - Soungole, Jeřábek, Čmovš, Shejbal - Knapík - Radosta, Žitný, Trubač, Luts - Kuchta. Trenér: Hejkal.
Slovan Bratislava - Sigma Olomouc 2:3 (1:0)
Branky: 26. Moha, 71. Medveděv - 53. Jemelka, 59. Yunis, 89. Zahradníček.
Olomouc: Buchta - Zahradníček, Kotouč (56. Zima), Jemelka (65. Polom), Vepřek - Pilař (65. Zifčák), Kalvach, Houska (46. Lalkovič), Texl, Falta - Nešpor (56. Yunis). Trenér: Jílek.
Dukla Praha - Živanice 4:2 (3:1)
Branky: 9. a 44. Tetour, 38. Podaný, 53. Djuranovič - 29. vlastní Ďurica, 52. Střelec.
Sestava Dukly: Hruška - Bezpalec (46. Douděra), Ďurica (46. Ostojič), Kozma, Souček - Koval (46. Šimek), Krunert, Tetour (46. Hanousek) - Miloševič (46. Holík), Podaný (46. Djuranovič), Hadaščok. Trenér: Skuhravý.
FK Jablonec - FK Jiskra Mšeno-Jablonec 8:0 (4:0)
Branky: 20. a 33. Chramosta, 65. a 67. Doležal, 15. Acosta, 37. Ikaunieks, 50. Hübschman, 54. Holeš.
Jablonec - I. poločas: Hrubý - Janković, Kubista, Břečka, Sobol - Acosta, Považanec, Fábry, Jovović - Chramosta, Ikaunieks.
II. poločas: Hrubý - Holeš, Kubista, Štěpánek, Sobol - Pleštil, Breda Dom., Hübschman, Kratochvíl, D. Breda - Doležal. Trenér: Rada.