Baník bez ztráty bodu vyhrál základní část Tipsport ligy, na Maltu však letí Táborsko

Ostrava

Stačil jim jen bod, prvenství však pro jistotu potvrdili výhrou. Fotbalisté ostravského Baníku porazili v závěrečném duelu skupiny D slovenský Prešov 2:1 a bez ztráty bodu se stali vítězem základní části zimní Tipsport ligy. Final four se letos odehraje na Maltě, kam Baník vzhledem k soustředění v Turecku nepoletí. Místo něj tedy Mladou Boleslav, Brno a Slovan Bratislava doplní druholigové Táborsko. Také druhý Jablonec již předem ohlásil, že se startu na Maltě vzdává.

Fotbalisté Baníku Ostrava oslavují.

Baník měl turnaj zakončit již v úterý, kvůli závějím sněhu na hřišti v Orlové se však duel s Prešovem přesunul o dva dny později. Ostravští roli favorita zvládli a jako jediní zakončili základní část s plným bodovým ziskem.

Úvodní branku vstřelil v prvním poločase z penalty Fillo. Soupeř během druhé půle vyrovnal, vítězný gól zaznamenal až dvě minuty před koncem Jakub Šašinka.

Turnaj se jako tradičně odehrál ve čtyř skupinách po čtyřech účastnících. Vzhledem ke zkrácení zimní přípravy se však pro určení konečného pořadí základní části vytvořila jedna společná tabulka. Letošní ročník teď vyvrcholí na Maltě.

Zimní Tipsport liga:
Skupina D (Orlová):
Baník Ostrava - Prešov 2:1 (1:0)
Branky: 28. z pen. Fillo, 88. J. Šašinka - 63. Kraĺovič.
Baník - I. poločas: Budinský - Pazdera, Breda, Stronati, Fleišman - Fillo, Kaloč, Jánoš, Jirásek - Kuzmanovič, Diop.
II. poločas: Chmiel - Celba, Procházka, Azackij, Fleišman - Bolf, Mešaninov, Hrubý, Granečný - O. Šašinka, J. Šašinka. Trenér: Páník.