Mistrovský trhák se nekoná! Plzeň ve šlágru nachytala Slavii. Jablonec ztratil

Obhájce se titulu ještě nevzdává! Fotbalisté Plzně v očekávaném šlágru 21. kola Fortuna ligy porazili Slavii 2:0 a stáhli její náskok v čele tabulky na tři body. Viktoria sešívané zaskočila, byla lepší a zaslouženě zvítězila. Jablonec hrál s Opavou a mohl se vrátit na třetí příčku, remízou 2:2 však posun výš odmítl.

Josef Hušbauer ze Slavie Praha a Milan Petržela z Viktorie Plzeň.

Duel lídrů a českých zástupců na jarní evropské scéně. Nic lepšího než vzájemný duel teď v soutěži vidět nelze. Slavia vyhrála tři z posledních čtyř utkání s Plzní, ve všech třech případech šlo ale o domácí zápas. Viktoria naopak doma před dnešní bitvou porazila sešívané čtyřikrát za sebou.

A ve šlágru se znovu potvrdilo, že sešívaní ve Štruncových sadech zkrátka prohrávají. Plzeň byla lepší, těsně před přestávkou se trefil Chorý, jehož gól posvětilo video. Slavia se ve druhém dějství na chvíli vzchopila, ale Součkova branka kvůli ofsajdu neplatila. Beauguel pak pojistil tři body pro Viktorii.

Plzeň tak oplatila Slavii podzimní debakl 0:4 z Edenu a připravila jí v nejvyšší soutěži první prohru po 10 zápasech. Ve vzájemných ligových utkáních už podesáté za sebou zvítězil domácí celek.

Viktoria neprohrála již dvanáct kol.

Třetí je po sobotě Baník, Jablonec chtěl zpátky před něj. Byl favoritem, ale Slezané jeho plány narušili. Na Střelnici brzy prohrávali, dali si také vlastní gól, ale Smola se čtyři minuty před koncem postaral o překvapivou remízu 2:2.