Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Proti Opavě jsme ubránili tři body, uznal brankář Grigar po výhře Teplic

4. března 2019 13:20 - Teplice

Fotbalový brankář Tomáš Grigar, který už deset let působí v Teplicích, pochází z Ostravska, takže každý prvoligový zápas s celkem ze severní Moravy je pro něj možná prestižní záležitostí. V minulých dvou kolech první ligy přispěl svými výkony k remíze teplického celku v Karviné (1:1) a k výhře doma nad Opavou (3:2). „Ubránili jsme vítězství a máme tři body,“ shrnul Grigar dramatickou partii.

 

Ondřej Hájek, ČTK

Souboj s Opavou považovali oba soupeři vzhledem k postavení kolem desátého místa v tabulce za hodně důležitý. Jak jste prožíval zápas proti týmu z tohoto slezského města?

Narodil jsem se tam, ale to bylo všechno. Nikdy jsem za Opavu nehrál. Fotbalově jsem vyrůstal ve Vítkovicích. Teď jsem se jen soustředil na zápas proti Opavě, který jsme potřebovali zvládnout.

Po vítězství jste si jistě hodně oddechli. Tři vstřelené góly málem na tři body nestačily.

Soupeř měl řadu vysokých hráčů, kteří získávali odražené balony. Po standardní situaci jsme inkasovali na 2:1 a dostali Opavu takříkajíc na koně. Nějak jsme to ustáli a dali na 3:1. Jenže vzápětí jsme dostali druhý gól, a bylo to zajímavé až do konce, pro nás i pro diváky.

Zleva Bronislav Stáňa z Opavy a Admir Ljevakovič z Teplic.

Ondřej Hájek, ČTK

Co vám činilo největší problémy?

Opavští nakopávali míče už šedesát metrů od brány. I jejich gólman je posílal směrem k naší šestnáctce, kde hosté vyhráli skoro každý hlavičkový souboj. Jak jsem naznačil, naštěstí jsme se ubránili i za cenu toho, že někteří kluci padali do střel. Přišlo mi, že jsme soupeři nechávali hodně času na práci s balonem, aby si ho mohli připravit k centrům, což jsme nechtěli připustit. Jsme rádi hlavně za vítězství.

Místy jste reagoval dost emotivně.

Vyříkali jsme si to. Co je na hřišti, to tam taky zůstane.

Už v pátek vás čeká severočeské derby v Jablonci. S jakým záměrem k němu přistoupíte?

Můžeme tam jet s čistou hlavou. Třeba překvapíme a uděláme nějaké body.

eš, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..