Sparťanská vítězná jízda skončila! Ztratila i vedoucí Slavia

Reprezentační přestávka skončila a po bitvě s giganty se přihlásila klubová scéna. V sobotním programu 26. prvoligového kola ztrácely týmy z čela tabulky. Vedoucí Slavia doma remizovala s Libercem 1:1 a nabídla druhé Plzni možnost v neděli snížit odstup na sedm bodů. Sparta na jaře poprvé ztratila body, když v Mladé Boleslavi prohrála 1:2, domácí tak udrželi jarní neporazitelnost a poskočili na šestou příčku. Z ní sesadili Zlín, který prohrál s Olomoucí 0:2. Stejným skóre podlehla poslední Dukla v Opavě, vítězství 2:0 slaví také o elitní šestku bojující Teplice nad Slováckem.

Mladoboleslavské nadšení z gólu proti Spartě.

Slavia doma v lize nezvítězila poprvé od loňského srpna, kdy podlehla Jablonci. Po zlepšeném výkonu ve druhém poločase se sice dostala zásluhou Bořila do vedení, ale krátce poté srovnal Breite. Sešívaní nezvítězili v lize poprvé po čtyřech zápasech. Slovan podruhé za sebou bodoval a na šestou Mladou Boleslav ztrácí dva body.

Šestizápasová vítězná série Sparty skončila v Mladé Boleslavi. Tu dostal ve druhé půli do vedení nejlepší ligový kanonýr Komličenko. Za dvacet minut ale srovnal z penalty, kterou sudí nařídil až po shlédnutí videa, Kanga. Středočeši byli dál aktivní a odměnou jim byl vítězný gól Matějovského. Boleslav protáhla sérii neporazitelnosti na sedm zápasů, Spartu v lize porazila teprve podruhé v posledních 14 zápasech.

Hlavní rozhodčí Martin Nenadál studuje videozáznam před penaltou Sparty v Mladé Boleslavi.

Zlín na jaře už popáté prohrál, navíc třikrát doma nedal gól a vypadl z elitní šestky. To Olomouc potvrdila formu, letos už potřetí venku slaví výhru, k níž ji před přestávkou nasměroval Yunis, tři body pak v nastaveném čase potvrdil Lalkovič. Sigma neprohrála s ševci už poosmé za sebou.

K elitní šestce se na rozdíl dvou bodů přiblížily Teplice, které bodovaly ve čtvrtém z posledních pěti kol. Vítězný gól proti Slovácku zaznamenal už v desáté minutě nejlepší střelec týmu Hora, který potrestal špatné vyběhnutí brankáře Trmala. Za dalších pět minut definitivně rozhodl Kuchta. Tepličtí neprohráli se Slováckem pošesté za sebou.

Hráči Teplic se radují z gólu proti Slovácku, vpředu jeho autor Jakub Hora.

Opava šest zápasů čekala na výhru a dočkala se až proti poslední Dukle, která naopak v minulém kole ukončila sérii osmi marných pokusů o vítězství. Slezský nováček udeřil hned v šesté minutě po trefě Smoly, po přestávce pak zvýšil Stáňa. Oba týmy dohrávaly v oslabení. V závěru první půle byl vyloučen domácí Žídek, krátce po změně stran pak hostující Ostojič.