Živě

Hráčem března je spolehlivý střelec Hora, trenérem Jílek

3. dubna 2019 17:46 - Praha

Nejlepším hráčem první fotbalové ligy za březen byl zvolen Jakub Hora z Teplic. Mezi trenéry se ocenění v anketě Ligové fotbalové asociace dočkal Václav Jílek z Olomouce.

 

Ondřej Hájek, ČTK

Osmadvacetiletý univerzál Jakub Hora hraje v Teplicích pátou sezonu a vypracoval se v tahouna sklářů. V březnu se trefil v každém ligovém utkání. Z velké části je série tří vítězství Teplic v řadě právě jeho zásluhou. V probíhající sezoně je navíc s deseti góly nejlepším střelcem týmu.

Hned pět z nich vstřelil v březnu. Nejdřív zařídil bod za remízu v Karviné, když ve druhém poločase srovnal na 1:1. Pak se trefil dvakrát proti Opavě, čímž zajistil v přestřelce svému týmu výhru 3:2. Byl i u vítězství 2:1 nad Plzní a vstřelil vítěznou branku do sítě Slovácka, které Teplice porazily 2:0.

Hora kvůli trestu za čtyři žluté karty nemohl zasáhnout do souboje v Jablonci, kde jeho mužstvo prohrálo 1:2.

Letošní sezonu nezačala Olomouc podle představ, ale v jarní části si napravuje pod dvaačtyřicetiletým Václavem Jílkem reputaci. V březnu prohrála pouze na Spartě, jinak zaznamenala tři vítězství a upevnila si v tabulce pozici zajišťující nadstavbovou skupinu o Evropskou ligu. Jílek tak navázal na minulou sezonu, kdy se v srpnu také stal trenérem měsíce.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..