Liberec - Slovácko 3:2Penaltová show! Kozák proměnil tři pokutové kopy a Slovan slaví

45. Kozák (penalta) 1 : 0
70. Krejčí 1 : 1
76. Kozák (penalta) 2 : 1
79. Daníček 2 : 2
90. Kozák (penalta) 3 : 2

Liberec

Liberec vyhrál v nedělním utkání 29. kola nejvyšší soutěže nad Slováckem 3:2 a udržel se v elitní skupině hrající o titul. Všechny góly vstřelil Libor Kozák a pokaždé skóroval z penaltové značky. Liberec dvakrát vedl, hosté však pokaždé srovnali brankami hráčů, kteří penalty zavinili. Potřetí se jim už srovnat nepodařilo.

Autor tří gólů Libor Kozák z Liberce. Všechny vstřelil z pokutového kopu do sítě Slovácka.

Slovácko usilující o skupinu bojující o Evropskou ligu začalo U Nisy aktivněji, domácí hru brzy vyrovnali. Hrálo se však bez větších šancí. Přesto se domácí branky dočkali v nastaveném čase prvního poločasu. Hostující Jiří Krejčí ve vápně fauloval Romana Potočného a sudí Pavel Rejžek ukázal na značku pokutového kopu. K míči se postavil Kozák a se štěstím o tyč překonal gólmana Matouše Trmala.

Slovácko mohlo na začátku druhého poločasu srovnat, ale proti střele Tomáše Zajíce skvěle zasáhl Filip Nguyen a míč vytěsnil na rohový kop. Liberec mohl zvýšit po hodině hry, při brejku však Malinskému chyběl po nahrávce Radima Breiteho k zakončení jen kousek. O chvíli později se zase vytáhnul Trmal při střele Kozáka.

Hosté vyrovnali ze standardní situace. K přímému volnému kopu se postavil střídající Marek Havlík, míč naservíroval přesně na hlavu Tomáše Zajíce. Jeho hlavičku ještě Nguyen tečoval na tyč, ale viník první penalty Jiří Krejčí pohotově dorazil míč za brankovou čáru.

Čtvrt hodiny před koncem se podruhé prosadil Kozák, jenž proměnil desítku nařízenou za faul Vlastimila Daníčka na Malinského. Jenže náskok modrému týmu vydržel jen tři minuty, když téměř identicky jako předtím Krejčí srovnal skóre hlavou Daníček.

Zápas již směřoval k remíze, když jeden z hráčů Slovácka zahrál v nastaveném čase v pokutovém území rukou a sudí Rejžek nařídil třetí penaltu. Tu opět proměnil Kozák a Liberec vyhrál 3:2.

29. kolo první fotbalové ligy:
Slovan Liberec - 1. FC Slovácko 3:2 (1:0)
Branky: 45.+2, 76. a 90.+2 všechny z pen. Kozák - 70. Krejčí, 79. Daníček. Rozhodčí: Rejžek - Kotalík, Pečenka. ŽK: Kozák - Divíšek, Diviš, Kalabiška. Diváci: 4754.
Liberec: Nguyen - Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Hybš - Breite, Oscar - Malinský (82. Musa), Potočný, Pešek (60. Mara) - Kozák. Trenér: Hornyák.
Slovácko: Trmal - Juroška, Hofmann, Krejčí, Divíšek - Daníček - Diviš, Sadílek (46. Havlík), Janošek (46. Harba), Navrátil (81. Kalabiška) - Zajíc. Trenér: Svědík.