Živě

Zlín je pro Trpišovského černou můrou. Plzeň ani Spartu neřeším, vzkázal kouč Slavie po porážce

21. dubna 2019 20:40 - Zlín

Tři dny po výborném výkonu ve čtvrtfinálové odvetě Evropské ligy na hřišti anglické Chelsea nečekaně nestačili v české nejvyšší soutěži na Zlín. Trenér fotbalistů Slavie Jindřich Trpišovský netajil po porážce v moravském městě 0:1 velké zklamání.

 

Dalibor Glück, ČTK

Co se vám honí po porážce hlavou?

Pochopitelně mě štve, že jsme prohráli. A taky to, že jsme nevstřelili ani jeden gól. Přitom brankové šance jsme si vytvořili. I když Zlíňané působili v prvním poločase živějším dojmem a byli skoro u všech odražených balonů dřív, dvě tutovky jsme měli my. Jenže jsme je neproměnili. Po přestávce jsme bohužel inkasovali po prohraném hlavičkovém souboji, Džafič to z dálky trefil krásně. Střídáním a změnou rozestavení jsme se pak snažili vynutit si tlak. Kromě jedné vyložené střelecké příležitosti Škody jsme si však v závěru žádné další velké šance bohužel nevypracovali. Domácí těsné vedení ubránili.

Může za vaši prohru únava po náročném programu posledních dnů?

Na náš výkon asi vliv měla. Kupříkladu Bořil i někteří další naši hráči tentokrát postrádali obvyklou dynamiku. Jsem ale přesvědčený, že na výsledek vliv neměla. Šancí jsme měli i tak dost a kdybychom lépe zvládli v utkání klíčové situace, vraceli bychom se domů se třemi body.

Měli jste po náročném střetnutí v Londýně dost času na přípravu na duel ve Zlíně?

Osmačtyřicet hodin by nám mělo stačit. Zápasy Zlína jsme si pouštěli i v autobuse cestou z Prahy na Moravu. Ani v koncentraci problém nebyl. Spíš to bylo o produktivitě. Když jsme nedali první gól my, tak potom padl do naší sítě. To je zákon schválnosti. Výkon Zlíňanů ovšem nechci v žádném případě snižovat, bylo vidět, že hráli na krev.

Opět se potvrdilo, že vám osobně se ve Zlíně vůbec nedaří...

Je to tak. Neustále se opakuju. Zlín je krásné město, místním hokejistům dokonce fandím. Hrát tady ale fotbalový zápas je pro mě už skoro černá můra. (úsměv).

Zlíňané vás paradoxně obrali poté, co padli v předchozích čtyřech utkáních v řadě...

To tak občas chodí. Neměli co ztratit, proti velkému favoritovi se toho od nich moc nečekalo. Proto se jim hrálo dobře. Prosadili se proti nám svým účelným fotbalem.

Uklidňuje vás, že druhá Plzeň jen remizovala v Příbrami a snížila tak ztrátu na váš tým pouze o jediný bod?

Já řeším pouze naši porážku, nikoli to, jak si počínala Plzeň nebo Sparta. Na našich cílech se rozhodně nic nemění.

Čestmír Folk, Sport.cz, Právo

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..