Živě

Podal ruku královně, teď Horňák tahá z bídy dámu v nouzi

27. dubna 2019 13:47 - Praha

Je vicemistrem Evropy a před finále ve Wembley si podal ruku s královnou. Teď ovšem dostal za úkol tahat z bídy dámu v nouzi. Michal Horňák se stal dočasným trenérem fotbalové Sparty, s níž jako hráč získal rovných deset mistrovských titulů. „Svou novou roli vnímám jako obrovskou zodpovědnost,“ avizuje v rozhovoru pro klubovou televizi.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Letenští jsou ještě pořád ligovým týmem jara. Nedělní domácí porážka s Karvinou a středeční pohárový výprask na Slavii však byly stopkou pro trenéra Zdeňka Ščasného. Ve čtvrtek se dočasným nástupcem stal jeho asistent Michal Horňák.

„Obrovskou zodpovědnost jsem cítil, už když jsem přicházel jako asistent. Teď ještě víc. Budu zodpovídat za největší klub v České republice. Samozřejmě, že poslední dva výsledky a ani výkony nebyly takové, jaké bychom chtěli. Budeme chtít uspět v Opavě a zlepšit předvedenou hru," avizuje osmačtyřicetiletý vicemistr Evropy z roku 1996.

Podle jeho mínění mužstvo poslední dva zápasy nezvládlo především psychicky.

„Psychicky zatím nejsme tak odolní. Máme mladé kluky, kteří zatím nedorostli do takových mentálních kvalit, aby dokázali těžké zápasy opakovaně otáčet," uvědomuje si Horňák.

Cílem je uhájit třetí místo

Ve Slezsku povede Spartu hned dva dny po svém povýšení. Co může za tak krátkou dobu změnit?

„Myslím, že pro nás hraje čas. Kdyby se hrál klasický týdenní cyklus, tak se v tom možná budou kluci víc patlat. Takhle to už nejde. Šok, výměna trenéra, jdeme do dalšího zápasu a chceme vyhrát," líčí trenér.

Lavička Sparty ve starém obsazení. Zdeněk Ščasný (vlevo), Michal Horňák a Radoslav Kováč.

Vlastimil Vacek, Právo

Klíčovou otázkou je, zda bude mít mužstvo dost sil, aby v nadstavbě zvládlo duely s nejlepšími ligovými týmy.

„Já doufám. Určitě jsme velice kvalitní tým. Máme dobré mužstvo, jenom jsme nezvládli pár zápasů, což se musí změnit," ujišťuje Horňák.

„Musíme zase najet na vítěznou vlnu. Dalším zápasem začíná nadstavba, nejtěžší zápasy v sezoně. Musíme se připravit tak, abychom uhájili třetí místo," zdůrazňuje.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..