Živě

Kolářův nepovedený výběh? Modlil jsem se, aby nedostal červenou, říká Trpišovský

16. května 2019 13:02 - Praha

Slávistům zatrnulo. Trenérovi Trpišovskému také... Jeho tým už třicet minut hledal recept, jak rozebrat jabloneckou obranu a přidat k Traorého gólu tolik potřebnou druhou branku, když domácí gólman Ondřej Kolář vyrazil daleko za šestnáctku. Nesmyslně, hloupě, protože černohorský legionář ve službách Severočechů byl u míče pochopitelně dřív, obešel ho a opuštěná brána ho vyzývala ke skórování. Kdyby ji Jovovič trefil, trápení ligového lídra by tím ve středečním večeru ještě víc umocnil.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Chviličku jsem si trochu říkal, že jsem vůl, ale naštěstí to dopadlo nejlíp, jak mohlo. Já jsem rád, že jsem se u toho nezastavil, že jsem s ním ještě běžel zpátky. Tím jsem ho ještě trochu rozhodil, jak sám říkal. A naštěstí to netrefil," usmíval se gólman Slavie po zápase.

„Skutečně jedna za dvou velkých šancí, které jsme za nerozhodného stavu měli. Možná i klíčová," povzdechl si asistent jabloneckého kouče Zdeněk Klucký nad příležitostí, která gólem neskončila.

Velkou šanci ve druhé půli Jablonec neproměnil a i díky gólu v závěru zápasu se tak mohla radovat Slavia.

Vlastimil Vacek, Právo

„Mohlo jít o klíčový moment zápasu," souhlasil domácí trenér. „Hodně mi zatrnulo. A dokonce dvakrát. Jednak abychom neinkasovali, hned poté aby snad Ondra Jovoviče nefauloval," ulekl se Trpišovský, aby se snad Kolář nesnažil hrozící nebezpečí zažehnat třeba i za cenu karty. Třeba i červené...

„Však jsem se modlil, aby snad nedostal červenou. Má sice instrukce, jak si v podobných situacích počínat a že se má faulů vyvarovat, jenže člověk neví," polil Trpišovského pot i navzdory zimě a dešti, který se na trávník v Edenu vytrvale snášel.

„Vzhledem ke třem zbývajícím zápasům, jež nás ještě čekají, by jeho vyloučení představovalo velký problém," ulevilo se Trpišovskému, když Kolář respektoval instrukce, nefauloval a Černohorec tísněný vracejícím se Stochem bránu minul.

Trenér Slavie Jindřich Trpišovský hodnotí zápas s Jabloncem

Sport.cz

Ona stačila rychlá branka Holeše na úvod utkání. Projektil mířící přímo do šibenice, proti němuž byl Kolář bez šance.

„Až mi je ho líto. Během dvou utkání na něho jdou čtyři střely, z toho dvě do šibenice a jedna do tyče" soucítil Trpišovským se svým gólmanem, který byl stejně bezmocný i v předchozím domácím střetnutí s Plzní proti podobně výstavní ráně Kovaříka.

Slavia - Jablonec: Ohlasy hráčů po utkání

Sport.cz

„Má to ale těžké.  Buď na něho jdou střely z dálky, nebo musí čelit samostatným nájezdům. Vzhledem k našem způsobu hry je ale logické, že se nedostane do takového varu jako hostující brankář, neblýskne se pěti šesti zákroky, jako třeba jablonecký Hrubý a pak přijde takováto trefa."

zp, bak, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..