Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Živě

Sešívaní znovu dosáhli svého. Na derby se Spartou otevřou i severní tribunu

20. května 2019 14:37 - Praha
(Aktualizováno: 20. května 2019 15:09)

Sešívaní se mohou těšit, že mistrovské korunovace si užijí v kompletním obsazení. Disciplinárka vyhověla žádosti fotbalové Slavie o podmíněné upuštění od výkonu zbytku trestu odehrání utkání bez přítomnosti diváků v části stadionu. Na nedělní derby se Spartou tak může mít vršovický klub otevřenou i tribunu Sever. Titul si červenobílí pojistili již nedělní remízou v Ostravě.

 

Vít Šimánek, ČTK

Disciplinární komise zavřela začátkem května Slavii na dva soutěžní zápasy tribunu Sever. Klub byl potrestán za výtržnosti fanoušků při pohárovém derby se Spartou, během něhož kvůli použití pyrotechniky přerušili zápas.

Trest se měl týkat duelů s Plzní a Jabloncem. Vršovický klub si ovšem poradil. Uspěl u odvolací komise s žádostí o odklad trestu, takže na klíčovou bitvu o titul s Viktorií měl tribunu otevřenou. Klub převzal garanci za své fanoušky a trest vstoupil v platnost až při utkání s Jabloncem, kdy se kotel přesunul za opačnou branku na jižní tribunu.

Fanoušci Slavie během derby se Spartou.

Vlastimil Vacek, Právo

Měl se týkat také derby se Spartou v závěrečném nedělním kole nadstavby. Ale nebude, disciplinárka vyhověla další žádosti sešívaných a podmínečně upustila od druhé části trestu.

Dalšího výkonu trestu již není třeba

„Fanoušci Slavie v posledních třech domácích utkáních prokázali, že lze fandit bez pyrotechniky nebo jiných závažných excesů, a na kvalitu jejich divácké podpory to nemělo vliv. Byla tak splněna podmínka definovaná disciplinárním řádem, že potrestaný v době výkonu trestu svým chováním prokázal, že dalšího výkonu tohoto trestu již není třeba," argumentuje předseda komise Richard Baček.

„Podmínka bude platná do konce letošní kalendářního roku. Chování fanoušků Slavie v nadcházejících utkáních (včetně středečního pohárového finále v Olomouci) budeme samozřejmě bedlivě sledovat, analyzovat a v případě opakování závadného chování přistoupíme k okamžitým opatřením," ujišťuje Baček.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019-2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..