Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Živě

Disciplína, zodpovědnost, nasazení. To je cesta k záchraně, říká oslavenec Straka

28. května 2019 10:34 - Praha

První cíl, který trenér František Straka po příchodu do Karviné dostal, splnil. Po pětatřiceti kolech nechali Slezané na poslední příčce Duklu Praha a vyhnuli se tak přímému sestupu. Nyní je před nejvýchodnější prvoligovou destinací úkol neméně důležitý. Uhájit v souboji s Jihlavou první ligu i pro další sezonu. Baráž startuje dnes v Karviné (od 18 hodin).

 

Vlastimil Vacek, Právo

Neklidnými barážovými vodami se pokusí zdárně provést karvinskou bárku zkušený vládce kormidla Straka, který za svého působení v Německu tuhle hrozbu sestupu sledoval velmi pozorně.

„Z Německa mám tu zkušenost, že jsou to nesmírně vyrovnané zápasy. V přáteláku ten samý tým můžete porazit výrazným rozdílem, ale tahle bitva má svá specifika. Budou to zápasy na krev. Pokud chceme obstát, musíme být velmi dobře připraveni," uvedl Straka.

Trenér Karviné František Straka tleská fanouškům po utkání 25. kola Fortuna ligy na Dukle.

Vlastimil Vacek, Právo

„Pamatuju si, když se zachraňovaly takové kluby jako Hamburk nebo Stuttgart. Nico Kovač vyvedl z baráže Frankfurt, aby s ním další sezonu vyhrál Německý pohár. Na tomhle příkladu je vidět, před čím stojíme. Když se nám podaří to, proč jsem do Karviné přišel, a já tomu pevně věřím, tak tady můžeme nastartovat něco jiného, než abychom se zase dostali do nějaké baráže," přemítal Straka, který v Německu hrával za Mönchengladbach či Rostock.

Straka: Za baráž můžeme být rádi

Karviná si v nadstavbě nepolepšila a zůstala předposlední. Soupeřem v baráži jí proto je druhý tým národní ligy Jihlava, s níž bojovala o ligovou příslušnost i v minulé sezoně. Slezané na hřišti Vysočiny tehdy v posledním kole zvítězili 2:0 a zůstali v první lize. Jihlava sestoupila.

„Můžeme být za baráž rádi, protože jinak bychom už byli ve druhé lize. Je to druhá šance a hráči k tomu musí přistoupit na tisíc procent. Budu vyžadovat absolutní disciplínu, zodpovědnost i nasazení. Musejí vydat absolutně ze všeho. Jihlava bude těžký soupeř, ale máme kvalitu na to, abychom obě dvě utkání zvládli," upozornil Straka, jenž v den prvního zápasu oslaví 61. narozeniny.

Ondřej Lingr z Karviné a Daniel Tetour z Dukly Praha.

Jaroslav Ožana, ČTK

Smrž: Musíme to zvládnout za každou cenu

Loňský souboj s Jihlavou si z aktuálního kádru Karviné pamatuje většina fotbalistů. „Ty vzpomínky tam stále jsou. Sice jsem to nezažil přímo ze hřiště, protože jsem byl ke konci sezony zraněný, ale věříme si na ně. Jeden takto důležitý zápas jsme už proti nim zvládli, teď máme dva," upozornil defenzivní záložník Karviné Vojtěch Smrž.

„Už jsme s tou baráží nějakou dobu počítali a v hlavách se na ni připravovali, na to, že ji musíme zvládnout za každou cenu," doplnil Smrž.

Fotbalisté Karviné (v bílých dresech) a Dukly bojují o výhodnou pozici před brankou pražského týmu v utkání nejvyšší soutěže.

Jaroslav Ožana, ČTK

Zkušenosti s Jihlavou by Karvinští rádi zužitkovali. „Hráli jsem proti ní hodně ve druhé i v první lize a víme, že to bude nesmírně těžký souboj o ligu. Musíme se připravit všichni, makat a udělat pro udržení maximum," přidal se Jan Moravec.

Zkušený záložník vítá, že jeho tým začíná baráž na vlastním hřišti. „Možná to má každý jinak, ale pro mě je lepší začínat doma. Mohla by to být menší výhoda, ale uvidíme, jak to zvládneme," připomněl Moravec.

Jiří Tomaškovič, Sport.cz, Právo

  1:5 Teplice - Slavia 1:5   dohráno
20190721T19:00:00+0200
FK Teplice vs. SK Slavia Praha
FK Teplice vs. SK Slavia Praha
FK Teplice
SK Slavia Praha
  3:0 Bohemians 1905 - Ml.Boleslav 3:0   dohráno
20190721T16:30:00+0200
Bohemians Praha 1905 vs. FK Mladá Boleslav
Bohemians Praha 1905 vs. FK Mladá Boleslav
Bohemians Praha 1905
FK Mladá Boleslav
  Karviná - Ostrava   dnes 18:00
20190722T18:00:00+0200
MFD OKD Karviná vs. FC Baník Ostrava
MFD OKD Karviná vs. FC Baník Ostrava
MFD OKD Karviná
FC Baník Ostrava

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019-2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..