FORTUNA:LIGA

Živě

Hráčem měsíce je Souček, mezi trenéry uspěl Weber

5. června 2019 21:16 - Praha

Posbíral ocenění na všech frontách. Hráčem měsíce ve fotbalové Fortuna lize za květen byl vyhlášen záložník pražské Slavie Tomáš Souček, který během pěti zápasů nechyběl na hřišti ani minutu a třemi góly z pozice defenzivního záložníka pomohl sešívaným k zisku mistrovského titulu. Mezi trenéry byl podruhé v sezoně oceněn Jozef Weber. Kouč Mladé Boleslavi si se svým týmem vybojoval účast v 2. předkole Evropské ligy.

Vlastimil Vacek, Právo

Záložník Tomáš Souček patřil v průběhu celé sezony k důležitým hráčům Slavie, o čemž svědčí fakt, že vynechal pouhý jeden zápas. S třinácti góly se navíc stal pátým nejlepším střelcem ligy, což je z pozice defenzivního záložníka obdivuhodný počin.

Čtyřiadvacetiletý fotbalista, o kterého je zájem v zahraničí, odehrál v květnu všech pět zápasů nadstavby, když na hřišti nechyběl ani minutu. Během těchto zápasů podpořil své kvalitní výkony i třemi góly a jednou asistencí. Souček svým gólem rozhodl klíčový duel s Plzní (3:1), následně i s Jabloncem (2:1) a prosadil se také v derby proti Spartě (2:1).

Trenér Jozef Weber prožil s Mladou Boleslaví úspěšnou sezonu. Po velkých změnách v zimní přestávce dovedl svůj tým k sedmému místu po základní části a výkony Středočechů se poté stupňovaly v květnové nadstavbě.

Mladá Boleslav v semifinále skupiny o Evropu deklasovala Teplice 8:0 a následně v odvetě remizovala 1:1. Ve finále si pak Středočeši poradili se Zlínem, se kterým sice v prvním utkání padli 1:3, ovšem doma ztrátu smazali a radovali se z postupu. Úspěšná tečka pak přišla v kvalifikačním utkání o Evropskou ligu, v níž Středočeši jediným gólem porazili venku Baník.

Fortuna liga 2019-2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.