Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Našel řešení? Jílek vytasil v osmém zápase již pátou stoperskou dvojici Sparty

18. srpna 2019 21:25 - Praha

Fotbalová Sparta po třech zápasech konečně vyhrála a přiblížila se čelu ligové tabulky. Pražané po vyřazení z pohárové Evropy potěšili slušně zaplněnou Letnou, před podporou fanoušků smekl i trenér Václav Jílek. Sparta v lize kromě výbuchu se Slováckem doma vždy udržela čisté konto. Přesto hledá ideální složení obrany a zejména stoperské dvojice.

Sport.cz

Stopeři jsou základní problém. Pět různých párů mnohdy tým nepoužije za celou sezonu, Spartě k tomu stačilo pouze osm soutěžních zápasů. Nejčastěji spolu nastoupili Štetina s Costou, čtyřikrát. Pro zápas s Baníkem však Costa nebyl k dispozici kvůli zranění z předkola Evropské ligy a slovenský reprezentant se nevešel ani mezi náhradníky. Poprvé tak na stoperu naskočil Dávid Hancko spolu s Urošem Radakovičem.

„Přál bych si, aby to byla ta pravá dvojice. Jednoznačně potřebujeme ustálit složení stoperů, aby si na sebe zvykli a mohli se jen zlepšovat. Uroš byl sice v Turecku u prvního gólu, ale jinak odehrál dobrý zápas a nebyl důvod ho v sestavě nenechat. Bál jsem se trochu Smoly, ale kluci ho dokázali vymazat," hodnotí situaci ve středu obrany trenér Václav Jílek.

Radakovič s Hanckem si sedli

„Uroš mi hodně pomohl hlavně na začátku. Sedli jsme si i mimo hřiště a o to jednodušší naše spolupráce byla. Den před zápasem jsme věděli, že budeme hrát spolu, takže jsme se o tom bavili. Chtěli jsme to zvládnout a odvděčit se za důvěru," líčí slovenský reprezentant Dávid Hancko.

Těch gólů jsem zatím v lize moc nedal, ohromně si jich proto vážím, radoval se Martin Hašek

Sport.cz

Obránci si vzhledem k častým změnám musí neustále zvykat na nové spoluhráče kolem sebe. „Není to optimální, proto je důležité, že přišel takový výsledek a snad jsme dali trenérovi správný impuls. Snad nás výhra nastartuje a nasedneme na vítěznou vlnu, ale tohle je jen první krok," doufá host z Fiorentiny.

Záložník největší stálicí obrany

Největší stálicí letenské obrany je možná ten, od kterého by se to až tak nečekalo. Původem záložník Michal Sáček odehrál kromě prvního poločasu se Slováckem, kdy hrál ve středu pole, na pravém beku všechny minuty a je důležitým článkem obrany Sparty. Paradoxně pouze alternuje za zraněného Vindheima a z formy hrajícího Zahustela, který se navíc také zranil.

„Tvrdím, že v Turecku byl naším nejlepším hráčem. Dokáže plnit úkoly a má i herní nadstavbu. Jsem strašně rád, jak se mu daří. Pořád ho beru jako alternativu, stále čekáme na Vindheima a Zahustela," poukazuje kouč Jílek.

Podobná situace je i na druhé straně, kde Matěj Hanousek chyběl pouze v zápase v Mladé Boleslavi, kdy ho trenér šetřil na odvetu v Turecku. Hanousek možná není tak výrazný jako na jaře, přesto je jeho pozice silná, a kromě penalty v Budějovicích působí velmi spolehlivě.

Letenská obrana v nové sezoně
1. Sparta - Slovácko 0:2
Zahustel - Štetina - Kaya - Hanousek
2. Sparta - Jablonec 2:0
Sáček - Radakovič - Štetina - Hanousek
3. České Budějovice - Sparta 2:2
Sáček - Štetina - Costa - Hanousek
4. Sparta - Příbram 3:0
Sáček - Štetina - Costa - Hanousek
III. Sparta - Trabzonspor 2:2
Sáček - Štetina - Costa - Hanousek
5. Mladá Boleslav - Sparta 4:3
Sáček - Štetina - Costa - Hancko
III. Trabzonspor - Sparta 2:1
Sáček - Radakovič - Costa - Hanousek
6. Sparta - Baník 2:0
Sáček - Radakovič - Hancko - Hanousek
pd, Sport.cz

  Bohemians 1905 - Opava dnes 15:30
20191020T15:30:00+0200
Bohemians 1905 vs. Opava
Bohemians 1905 vs. Opava
Bohemians 1905
Opava
  Karviná - Slovácko dnes 15:30
20191020T15:30:00+0200
Karviná vs. Slovácko
Karviná vs. Slovácko
Karviná
Slovácko
  Plzeň - Ostrava dnes 15:30
20191020T15:30:00+0200
Plzeň vs. Ostrava
Plzeň vs. Ostrava
Plzeň
Ostrava
  Teplice - Sparta dnes 18:00
20191020T18:00:00+0200
Teplice vs. Sparta
Teplice vs. Sparta
Teplice
Sparta

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..