Baník zničil Slovácko. Olomouc v retrodresech také slavila výhru

Ostrava/Olomouc

Sedmé kolo první fotbalové ligy dnes otevřely dva zápasy. Baník vyhrál 3:0 a přibrzdil rozjeté Slovácko, které na čtvrtou výhru za sebou nedosáhlo. V druhém duelu Olomouc v souboji týmů ze spodní poloviny tabulky udolala předposlední Teplice 2:0. Hostům nebyl po správném zásahu od videa uznán gól na 1:1. A rovněž s pomocí techniky jim byl vyloučen Petr Kodeš.

Hráči Ostravy (uprostřed) se radují z gólu. Vlevo je Milan Petržela ze Slovácka a vpravo brankář Slovácka Matouš Trmal.

Baník se dostal na třetí místo, o příčku předstihl svého dnešního soupeře. Olomouc po třetí výhře v sezoně poskočila do první půlky tabulky na sedmé místo.

Slovácku nepomohl ani Ondřej Šašinka, který coby host z Baníku neměl podle dohody nastoupit, ale nakonec se na hřišti navzdory finanční sankci pro klub objevil.

Zleva Ondřej Šašinka ze Slovácka a Adam Jánoš z Ostravy.

Ostravané si rozhodující dvoubrankový náskok vytvořili po gólech Dyjana Carlose de Azeveda a Jiřího Fleišmana v rozmezí osmi minut v první půli, po pauze výsledek dokonal vlastní trefou Stanislav Hofmann.

Olomouc v retrodresech poslal už ve druhé minutě nejrychlejším gólem v sezoně do vedení Jakub Plšek a pojistku přidal ve 48. minutě Martin Hála. Hosté dohrávali od 53. minuty bez vyloučeného Petra Kodeše a zůstali v neúplné tabulce předposlední. Sigma doma v lize porazila Teplice počtvrté za sebou a připsala si třetí výhru v sezoně.