Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Poláček: Buď fantazie, nebo hořkost

28. května 2007 09:19 - PRAHA

Nervy napnuté jako špagáty aby měli fotbalisté Mladé Boleslavi. Ještě v minulém kole mohli s trochou štěstí myslet na titul. Před posledním ligovým bojem s Libercem je jejich situace mnohem svízelnější. Mohou obhájit loňskou druhou příčku a podruhé si vybojovat místo v kvalifikaci o Ligu mistrů, nebo třeba zůstanou až čtvrtým týmem a nezbude na ně ani Pohár UEFA.

„Správná nervozita přijde až před zápasem, ale kolena se nám určitě neroztřesou. Samozřejmě je nám jasné, že sezóna se bude hodnotit buď jako úspěšná, nebo neúspěšná. Nic mezi tím neexistuje,“ přemítá Tomáš Poláček, opora zálohy Mladé Boleslavi.

Do týmu přišel v průběhu podzimu, takže hektický závěr minulého ročníku v podání Středočechů na vlastní kůži nezažil. Tehdy tým trenéra Uhrina v posledním kole v Liberci vybojoval druhé místo. „S klukama jsme si v kabině říkali, že se klíčový zápas opakuje v posledním kole. Ale víc jsme to neřešili,“ krčí rameny šestadvacetiletý středopolař. Přiznal, že jeho spoluhráč Martin Abraham vypsal za vítězství pro kabinu speciální prémii. Ještě v minulém ročníku působil v týmu soupeře. „Ale motivaci neodtajním. To patří do šatny.“

Už před startem ligy pasoval Spartu, Boleslav, Liberec a Slavii na boj o Evropu. „Ale že bude liga takhle zajímavá do posledního kola, to jsem tedy nečekal, nebude to jen dohrávání z povinnosti,“ těší se Poláček na důležitost zápasu se Severočechy. „Přinese to pro nás buď pocit fantazie, nebo velkou hořkost,“ je mu jasné.

„Je velká výhoda, že ligu zakončíme doma. Publikum může být klíčové,“ soudí Poláček. Výsledkem důležitého zápasu Slavie v Budějovicích se nehodlají zabývat. „Máme vše ve své moci. Když vyhrajeme, tak jsme v Evropě,“ bere i Pohár UEFA.

Radek Malina, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..