Rubriky:

FORTUNA:LIGA

US Open

Živě

Griga se těší na rodinné klima Žižkova

5. června 2007 09:38 - PRAHA

Po devítiměsíční pauze se Stanislav Griga vrací zase v roli trenéra do nejvyšší fotbalové soutěže. Bývalý kouč Sparty totiž převezme tým nováčka ze Žižkova. „Trenér je nyní na Slovensku, podpis smlouvy je naplánován na příští středu, ale v podstatě to je jen formální potvrzení ústní domluvy,“ sdělil mluvčí klubu Jiří Fryc.

„Viktorka je tradiční pražský klub a nejen mé informace, ale i jednání s vedením mě přesvědčily, že se zde pracuje v úzkém kolektivu na rodinné bázi a to je mi sympatické. V přijetí nabídky sehrálo roli i přátelství s Milanem Lešickým, který mě kontaktoval už na konci mého studijního jazykového pobytu v Austrálii,“ uvedl Stanislav Griga, který své nové svěřence už sledoval o víkendu v Třinci.

Na vlastní oči tak viděl teprve třetí porážku Viktorie v této sezóně. „Bylo znát, že Žižkov má už jistotu postupu a o záchranu bojující domácí hráli o vše. Určitý poznatek mi ale utkání dalo. S hrou týmu se seznámím postupně, protože některé fotbalisty jsem viděl vůbec poprvé,“ přiblížil Griga.

Žižkov se do I. ligy vrátil pod vedením Vladimíra Skalby, jenž se přesouvá na post asistenta. „Nejde o nedůvěru v trenéra Skalbu, který dokázal s mužstvem vybojovat postup. Během svého působení na Žižkově odvedl velký kus práce a udělal značný profesní pokrok. Chtěli jsme ale tým posílit o zkušenosti, a to nejen v hráčském kádru. První liga si to opravdu vyžaduje a my v ní chceme hrát důstojnou úlohu. Jsem přesvědčen, že Skalbovi může pozice asistenta po boku Stanislava Grigy do budoucna prospět,“ citují sportovního ředitele Milana Lešického webové stránky klubu.

Griga si teď chce doma na Slovensku prohlédnout hru Žižkova na videu. „S vedením klubu se budeme příští týden také bavit o případném posílení kádru. Hlavně se musím sejít s trenérem Skalbou, s nímž jsem se poznal osobně před několika měsíci. Jednou z mých podmínek bylo, aby na Žižkově zůstal,“ dodal Griga.

Karel Felt, Právo

  Ostrava - Slovácko dnes 18:00
20190823T18:00:00+0200
Ostrava vs. Slovácko
Ostrava vs. Slovácko
Ostrava
Slovácko
ČT sport Olomouc - Teplice dnes 18:00
20190823T18:00:00+0200
Olomouc vs. Teplice
Olomouc vs. Teplice
Olomouc
Teplice

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..