Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Živě

Macelu na jaře rozhodčí potěšili, a tak jim koupí další vysílačky

14. června 2007 15:24 - PRAHA

Fotbaloví rozhodčí v průběhu jarních zápasů první ligy uspěli. Domnívá se to jejich šéf Luděk Macela, který ale jedním dechem dodává, že to je jen začátek cesty za trvalým zlepšením mužů s píšťalkami a praporky. A protože se během jara osvědčilo i technické zařízení, jehož pomocí sudí komunikují, rozhodl šéf komise o nákupu dalších vysílaček.

 

SPORT.CZ/Tomáš Fliegl

Všechna prvoligová utkání tak budou řídit rozhodčí za pomocí techniky, která je běžná v mezinárodních soutěžích.

Na jaře testovali rozhodčí jednu sadu, nyní dostanou dalších sedm, přičemž každá stojí kolem tří tisíc eur. Na začátku jara Macela hledal způsob, jak získat peníze, a nakonec uspěl. "Již v průběhu jara jsme získali štědrého sponzora, který nám k tomu pomůže," řekl ve čtvrtek šéf rozhodčích novinářům.

V budoucnu chce hledat i další prostředky pro zdokonalování práce arbitrů, jedním ze způsobů mohou být dotace od UEFA. "To však představuje několikastupňový audit a jednou z podmínek je, že v budoucnu přestaneme zveřejňovat známky rozhodčích, podobně jako to dělají v pohárech," vysvětlil funkcionář. V Česku totiž bylo dosud zveřejňování známek považováno za zprůhlednění práce rozhodčích a sám Macela byl důrazným stoupencem otevřeného systému.

Porce zápasů jako v Německu 

Svazové komisi se líbilo, že nejvytíženější rozhodčí odpískali přes dvacet zápasů. "Taková porce zápasů je běžná i třeba v Německu," uvedl Macela, který si pochvaloval i soustředění před závěrečnými prvoligovými zápasy. "Nebyla to ale jen naše aktivita, sami rozhodčí s tím přišli, tlak od klubů se tím výrazně zmenšil," připomněl nečekané rozhodnutí ze závěru ligy.

Už nyní má v hlavě seznam rozhodčích, kteří se probojují na listinu pro nadcházející sezónu. "Bude na ní 62 rozhodčích, kteří budou řídit obě nejvyšší soutěže. Hlavních bude 24, asistentů 38," prozradil Macela své záměry.

Jedním z nich je i příchod druhé ženy po Dagmar Damkové mezi rozhodcovskou smetánku. "Bude to sudí Adámková, kteří dosud řídila velmi dobře MSFL. Tam bude nadále vystupovat jako hlavní, v druhé lize začne mezi asistenty," nastínil své plány a potvrdil, že přes snahy některých klubů bude dál nasazení rozhodčích losovat.

ČTK

  3:1 Liberec - Sparta 3:1   dohráno
20190825T19:00:00+0200
Liberec vs. Sparta
Liberec vs. Sparta
Liberec
Sparta
  4:0 Plzeň - Opava 4:0   dohráno
20190825T16:30:00+0200
Plzeň vs. Opava
Plzeň vs. Opava
Plzeň
Opava
  4:2 Ml.Boleslav - Budějovice 4:2   dohráno
20190825T16:30:00+0200
Ml.Boleslav vs. Budějovice
Ml.Boleslav vs. Budějovice
Ml.Boleslav
Budějovice

Časová osa: Fortuna liga

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..