Fotbalisté USA otočili zápas s Mexikem a obhájili Zlatý pohár

Fotbalisté Spojených států amerických obhájili vítězství ve Zlatém poháru, šampionátu zemí Severní a Střední Ameriky. V nedělním finále v Chicagu porazili 2:1 Mexiko, když otočili nepříznivý vývoj zápasu dvěma góly ve druhém poločase.

Američané vyhráli Zlatý pohár počtvrté, čímž se vyrovnali v čele historického pořadí právě Mexiku.

Vítězství zajistil pořadatelské zemi v 72. minutě záložník s brazilskými kořeny Benny Feilhaber. Dvaadvacetiletý hráč bundesligového Hamburku nakoukl do reprezentace poprvé před čtvrt rokem a v neděli rozhodl svou druhou brankou v osmém utkání za národní tým.

Na 1:1 předtím vyrovnal z penalty svým 34. gólem Landon Donovan, čímž se vyrovnal nejlepšímu americkému střelci všech dob Eriku Wynaldovi. Útočník Los Angeles Galaxy se trefil ve Zlatém poháru celkově podvanácté a dotáhl se na Luise Roberta Alvese z Mexika v čele střelecké listiny soutěže.