Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Další pokuty za pyrotechniku, Plzeň zaplatí 30 tisíc korun

3. října 2019 14:54 - Praha
(Aktualizováno: 3. října 2019 16:29)

Fotbalová Viktoria Plzeň musí zaplatit pokutu 30 tisíc korun za nesportovní chování svých fanoušků, kteří v zápase 10. kola první ligy v Českých Budějovicích používali zakázanou pyrotechniku. Domácímu Dynamu udělila Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace dvacetitisícový trest.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Pyro není zločin, zní často na stadionech skandování radikálních fanoušků. Disciplinárka ovšem nehodlá ustoupit, a tak kluby dostávají další a další pokuty.

Tentorkát nejen Plzeň a České Budějovice. Pokutou 20 tisíc korun bylo potrestáno také Slovácko, které porušilo povinností pořádajícího klubu v utkání 10. ligového kola s Teplicemi a rovněž dovolilo divákům na stadion pronést a použít pyrotechniku.

Za vyloučení z minulého kola si jednou nezahraje Patrik Šimko ze Slovácka. Stop na jedno utkání za čtvrtou žlutou kartu v ligové sezoně dostali slávista David Hovorka, Ibrahim Keita z Bohemians 1905, českobudějovický Jiří Kladrubský a Tomáš Poznar ze Zlína.

dos, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..